MENU
zdravy-zivot

TOP 5 rastlín do spálne: Budete sa diviť, ale zlepšia spánok!

Portrait,Pretty,Young,Girl,Stretching,Arm,In,Bed,After,Wake
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

TOP 5 rastlín do spálne: Budete sa diviť, ale zlepšia spánok!

Rastliny by ste mali správne porozdeľovať do izieb, aby ste z nich mali potrebný úžitok. Ktorá zeleň sa hodí do spálne?

Tvrdenia o tom, že rastliny v noci odčerpávajú kyslík, a tak do spálne nepatria, je vyvrátený mýtus. Ich prínos je mnohonáosbne väčší ako množstvo kyslíka, ktoré spotrebujú. Navyše existujú druhy, ktoré v noci "makajú" rovnko ako počas dňa. Tvoria kyslík, ďalšie filtrujú kvalitu ovzdušia, zvlhčujú ho a tiež je dokážaný prínos na upokojenie tela i mysle. 

Brečtan

Popínavka, ktorá vyzerá skvelo v exteriéri, je ideálnou možnosťou aj dnu. Je nenáročná na pestovanie a navyše jej vyhovujú nižšie teploty a polotieň, takže do spálne je ideálna. Brečtan pohlcuje škodlivé formaldehydy a počas 12-tich hodín vraj dokáže odstrániť až 94 % nečistôt zo vzduchu. Je preto viac ako vhodný pre alergikov aj astmatikov.Popínavka, ktorá vyzerá skvelo v exteriéri, je ideálnou možnosťou aj dnu. Je nenáročná na pestovanie a navyše jej vyhovujú nižšie teploty a polotieň, takže do spálne je ideálna. Brečtan pohlcuje škodlivé formaldehydy a počas 12-tich hodín vraj dokáže odstrániť až 94 % nečistôt zo vzduchu. Je preto viac ako vhodný pre alergikov aj astmatikov.
Popínavka, ktorá vyzerá skvelo v exteriéri, je ideálnou možnosťou aj dnu. Je nenáročná na pestovanie a navyše jej vyhovujú nižšie teploty a polotieň, takže do spálne je ideálna. Brečtan pohlcuje škodlivé formaldehydy a počas 12-tich hodín vraj dokáže odstrániť až 94 % nečistôt zo vzduchu. Je preto viac ako vhodný pre alergikov aj astmatikov.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor