MENU
zdravy-zivot

Namiesto kávy: TOP 10 potravín, ktoré nakopnú unavený organizmus

Viete, ktoré potraviny bojujú proti únave?
Zdravý život

Namiesto kávy: TOP 10 potravín, ktoré nakopnú unavený organizmus

Vo väčšine prípadov je šálka kávy prvá vec, po ktorej siahneme pri pocite únavy. Ak máte pocit nedostatku energie, je tu 10 potravín, ktoré vám zaručene pomôžu.

Čítite sa počas leta stále unavení a bez energie? Šálka kávy nie je jediný spôsob ako si účinne dobiť baterky. Energiu a sústredenosť môžete zvýšiť aj inak. Možno stačí len malá zmena jedálnička. Skúste doň zaradiť týchto 10 potravín.

1. Ovsené vločky 

Sú skvelou voľbou na raňajky.Sú skvelou voľbou na raňajky.
Sú skvelou voľbou na raňajky.
Zdroj: Shutterstock

Ovsené vločky obsahujú horčík, bielkovinu, fosfor, vitamín B1. Tieto živiny ovplyvňujú úroveň energie v tele. Ich ďalším pozitívom je, že organizmus skvelo zasýtia. Obsiahnutá vláknina zase pomôže pri procese trávenia.

V čítaní pokračujte. Ďalších 9 potravín proti únave ►►►

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia