MENU
Zdravý život

Milujete TOFU? V TEJTO verzii ste ho možno ešte nejedli

Tofu panvička s brokolicou a jogurtom

Tofu s brokolicou.Tofu s brokolicou.
Tofu s brokolicou.
Zdroj: Shutterstock

Suroviny:

  • 6 ružičiek čerstvej brokolice
  • 100 g tofu (biele, bazalkové, údené, ...)
  • 3 strúčiky cesnaku
  • 2 tégliky bieleho jogurtu
  • soľ
  • pažítka

Postup:

  1. Brokolicu umyte a v slanej vode uvarte domäkka.
  2. Tofu nakrájajte na malé kocky, cesnak na tenké plátky.
  3. Uvarenú brokolicu nechajte odkvapkať, dajte ju do misy alebo rozdeľte priamo na taniere, obložte s tofu a pokrájaným cesnakom, mierne osoľte.
  4. Každú porciu zalejte rozmiešaným bielym jogurtom a ozdobte posekanou pažítkou.

TIP: Brokolicu môžete nahradiť aj inou zeleninou, ktorú máte radi alebo sa vám do tohto jedla hodí. Sviežosť tomuto jedlu dodá aj mladý hrášok. Ozdobiť môžete aj petržlenovou vňaťou alebo inými bylinkami. 

Dobrú chuť.

SPÄŤ
2/2
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor