MENU
zdravy-zivot

To je krása! Posuňte váš chlebík o level vyššie, nech vyzerá ako umelecké dielo

Takéto zdobenie zvládnete doslova ľavou zadnou. A potom skúste aj niečo zložitejšie!
Zdravý život

To je krása! Posuňte váš chlebík o level vyššie, nech vyzerá ako umelecké dielo

Okrem toho, že váš domáci chlebík bude dobrý, môže byť aj nádherný na pohľad. Je neuveriteľné, ako ľahko sa to dá dosiahnuť. Pozrite!

Počas karantény sme sa mnohí naučili robiť aj také veci, na aké sme predtým nemali čas, nechcelo sa nám do nich púšťať, alebo nás jednoducho ani nenapadlo sa im venovať. Aj vy už viete upiecť vlastné pečivo či dokonca chlebík? 

Nielen chutný, ale aj pekný

Ak ste aj vy podľahli kváskovaniu, alebo aspoň pečeniu chleba s pomocou droždia, a už sa vám celkom darí, možno by ste sa radi posunuli trošku ďalej. Na vyšší level vás rozhodne dokáže dostať aj vzhľad voňavého bochníka, ktorý položíte na stôl. Šikovným narezaním vykysnutého cesta na chleba pred vložením do rúry sa dajú robiť divy. A nie je to komplikované, stačí sa len odvážiť vyskúšať to. Chce to obyčajný poriadne ostrý nôž alebo ešte lepšie žiletku na narezanie chleba. Inšpirovať sa môžete týmto videom, výsledok bude super!

Narežte si chlebík do krásneho tvaru


Zdroj videa: youtube/ Food Insider

Mohlo by vás zaujímať: 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Syn sa v piatich rokoch pocikáva, skúsili sme všetko

Občasné denné pomočenie, alebo „cvrknutie si“ u menších detí je normálnou súčasťou vývinu. Mnohé deti sú tak zabrané do aktivity alebo hry, že si zabudnú odskočiť na záchod. Na vine môže byť veľa faktorov. Ak dieťa večer alebo tesne pred spaním vypije niekoľko pohárov tekutín, potom sa mu močový mechúr naplní už počas noci. Dieťa sa však s týmto pocitom nemusí zobudiť a nehoda je na svete. Okrem pitného režimu je dôležitý aj pravidelný spánok. Dieťa sa má ukladať a vstávať každý deň v približne rovnakú hodinu. Ďalším režimovým opatrením je určiť, kedy bude chodiť pravidelne na záchod, približne každé dve hodiny, aj keď nepociťuje nutkanie. Vždy by sa malo vycikať dôkladne, aby sa mu o päť minút nechcelo znova. Samozrejmosťou je návšteva toalety tesne pred spaním a hneď po vzbudení. Veľký vplyv na nočné pomočovanie má pohoda dieťaťa a prípadný stres. Rozhodne odporúčam vyšetrenie u detského všeobecného lekára, následne nefrológa alebo urológa.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia