MENU
zdravy-zivot

Doprajte svojmu telu ,,vitamín“ krásy a mladosti, poďakuje sa Vám

Ilustračné foto.
Zdravý život

Doprajte svojmu telu ,,vitamín“ krásy a mladosti, poďakuje sa Vám

O prirodzenú krásu aj mladistvý vzhľad sa treba starať. Prečo? Pretože kvôli prirodzenému úbytku kolagénu naša pokožka stráca svoju pružnosť a pevnosť. Po 25. narodeninách sú vrásky a celulitída za rohom a čakajú na svoju príležitosť. Jednou z ciest, ako proces starnutia spomaliť, je pravidelné dopĺňanie kolagénu do pokožky. Riešenie ponúka The Solution™ od Oslo Skin Lab.

Kolagén môže pomôcť oddialiť proces starnutia
Prípravok Oslo Skin Lab The Solution™ obsahuje hydrolyzovaný kolagén – teda kolagén, ktorý je pomocou enzýmov rozdelený (hydrolyzovaný) na peptidy (krátke reťazce aminokyselín) a práve tieto peptidy dokáže naša pokožka využiť.

Renate Gerschtanowitz holandská tvár Oslo Skin LabRenate Gerschtanowitz holandská tvár Oslo Skin Lab
Renate Gerschtanowitz holandská tvár Oslo Skin Lab
Zdroj: Oslo Skin Lab

Zmenšenie hĺbky vrások až o 59% u Renate
Ešte predtým ako sa holandská tvár Oslo Skin Lab, Renate Gerschtanowitz rozhodla pre túto spoluprácu, sama produkt podrobne otestovala. Pred použitím a po piatich mesiacoch si nechala pokožku naskenovať na nezávislej kožnej klinike. Tieto skeny ukazujú, že jej hĺbka vrások sa za dané obdobie znížila až o 59%.

Vrelo odporúčam
Renate sa s nami podelila o svoje skúsenosti s kolagénom a hovorí: „To, čo vložíte do seba, dostanete späť“, a to sa pekne vzťahuje na tento kolagénový prášok, ktorý užívam posledných pár mesiacov. Neexistujú žiadne zázračné lieky, ale tento produkt na mňa skutočne urobil dojem. Malé vrásky sa vyhladili a moja tvár vyzerá „plnšie“. Je to, akoby sa zlepšil celý stav mojej pokožky, nielen moja tvár. S užívaním rôznych doplnkov stravy mám problém, ale pretože je tento kolagén skutočne bez chuti a bez zápachu, môžem si ho pridať kamkoľvek. Práca na mojej pokožke zvnútra je pre mňa niečím novým. Avšak kolagén The Solution je rozhodne produkt, u ktorého plánujem určite ostať!“

Balenie obsahuje 28 vrecúšok 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I.Balenie obsahuje 28 vrecúšok 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I.
Balenie obsahuje 28 vrecúšok 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu typu I.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Odborné štúdie ako dôkaz
Všetky zrealizované štúdie pracovali s dennou dávkou kolagénu v množstve 2,5 gramu. A aj keď je na trhu viacero produktov, ktoré obsahujú kolagén, nie všetky ponúkajú také výsledky na kvalite, pružnosti a vzhľade pokožky ako prípravok The Solution™.

Všetky realizované štúdie boli dvojito zaslepené, takzvane randomizované a placebom kontrolované. Účastníci boli náhodne rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupina dostávala prípravok s účinnou látkou, druhá len placebo. První pozitivní výsledky zaznamenala skupina, která užívala kolagenní peptidy, už po 4 týdnech. Hloubka vrásek okolo očí se zmenšila v průměru o 7,2 %. Po 8 týdnech byl výsledek ještě lepší. Přístroje naměřily zmenšení hloubky v průměru o 20,1 %. U jedné z účastnic studie dokonce došlo ke zmenšení hloubky vrásek o 49,9 %.

Nech aj vás začne kolagén od Oslo Skin Lab baviť rovnako ako Renate! Tento škandinávsky hit si môžete objednať na stránkach Oslo Skin Lab. Na prvú objednávku členstva dostanete teraz zľavu 50%. Stačí zadať kód ZDRAVIE50 alebo kliknúť tu.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže za každodennú bolesť hrdla alergia alebo zápal?

Bolesť v hrdle postihuje deti výrazne častejšie než dospelých, až osemkrát ročne. Detská sliznica v hrdle je veľmi citlivá. Bežne sa spája s infekciou alebo aj neinfekčným zápalom, napríklad z alergie. Môže vzniknúť vďaka obyčajnému pobytu vonku na studenom vzduchu alebo v suchom vzduchu v interiéri. V prípade, že za bolesťami hrdla nie sú vážne infekcie a zápaly, ale iba miernejšie podráždenie či prechladnutie, môžete ho riešiť domácimi prostriedkami. Veľmi dôležité je pravidelné dopĺňanie tekutín. Tam, kde bude dieťa ležať počas dňa aj spať v noci, by ste mali dostatočne zvlhčovať vzduch, nakoľko príliš suché ovzdušie podporuje dráždenie sliznice v hrdle. Pravidelne vetrajte. Na kloktanie aj na pitie využite viacero overených a osvedčených prírodných prostriedkov či rastlín. Pri pretrvávaní bolesti hrdla navštívte vášho pediatra, ktorý na základe aj iných klinických symptómov určí, či dieťa musí vyšetriť alergiológ.

čítať viac

Ako ošetrovať hemoroid, ktorý sa vytvoril počas tehotenstva a po pôrode nezmizol?

Počas tehotenstva je v žilách konečníka veľký pretlak, ktorý spôsobuje ich postupný nárast,  predlžovanie a vytváranie tzv. meandrov. V prípade keď dôjde k zápalu alebo trombóze, tento proces  sa zrýchľuje a vyvrcholí tým, že sa hemoroid (zlatá žila) vyklenie, je tuhý a bolestivý. Keď je hemoroid vyklenutý, ľahšie sa infikuje mykózami či bakteriálnymi infekciami, a to najčastejšie spôsobuje svrbenie.
Odporučil by som čo najskôr navštíviť špecialistu na liečbu hemoroidov (tzv. proktológa) a ochorenie radikálne riešiť. Zákroky je lepšie robiť v prípade, keď žena nedojčí. Pokiaľ je ale bolesť veľmi silná, môžu sa robiť aj u dojčiacich žien. V závislosti od lokálneho nálezu sa robí narezanie, vyrezanie, laserová liečba alebo gumičkovanie (tzv. Barronova ligatúra).
Konzervatívnu liečbu by som vo vašom prípade neodporúčal, nakoľko len predlžuje a zhoršuje ochorenie. Síce na chvíľu pomôže a zlepší nález, ale ochorenie pretrváva a po čase nastane opäť zhoršenie. Konzervatívna liečba čapíkmi a masťami je vhodná len na začiatku ochorenia, v pokročilejších štádiách už je potrebné radikálnejšie riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.