MENU
zdravy-zivot

Tipujú mi 40, hovorí 62-ročná babička. Čo je tajomstvom jej dokonalej postavy?

Modelka Leslie Carleton na 62 rozhodne nevyzerá.
Zdravý život

Tipujú mi 40, hovorí 62-ročná babička. Čo je tajomstvom jej dokonalej postavy?

Nestarnúca kráska Leslie Carleton (62) dokazuje, že vek je len číslo a modelingu sa venuje dodnes. Čo jej pomáha udržať sa fit?

Dôchodkyňa Leslie Carleton je matkou syna Sephtona (44) a Aurelia (42), dvojnásobnou babičkou a tiež modelkou. Málokto jej však uhádne  jej vek. Sama vraví, že by ju nikdy nenapadlo, že takto bude vyzrať po šesdesiatke. „Väčšina ľudí mi tipuje 40. Myslím, že mi telo vracia starostlivosť, ktorú som mu venovala, keď mi bolo 20. Veľa som športovala a tiež sa zdravo stravovala," hovorí pre Daily Mail.

Čo je tajomstvom jej dokonalej postavy? Leslie sa celý život držala rád svojej fit babičky, ktorá jedávala menšie porcie, ale dopriala si ich každé 2-3 hodiny. Snažila sa tiež  nejesť vo veľkom množstve potraviny, ktoré obsahujú rafinovaný cukor a dopriať si denne dosatok zeleniny. 

Verili by ste, že táto žena má 62?!Verili by ste, že táto žena má 62?!
Verili by ste, že táto žena má 62?!
Zdroj: Facebok/Leslie Carleton

Celá FOTOgaléria TU

„V 30-tke som k svojmu pravidelnému pohybu pridala ešte posilňovanie. Vďaka tomu som sa potom cítila lepšie aj po pychickej stránke," hovorí Leslie, podľa ktorej je psychická pohoda zkádom toho, aby človek vyzeral dobre. Starosti je podľa nej vidieť aj navonok. Čistá mysľ je základ úspechu. „Ste to, čo jete a to, čo si o sebe myslíte,“ dodáva.  

Leslie mala len 17 rokov, keď prvýkrát otehotnela a 19, keď porodila druhýkrát. Tým, že sa stala matkou ako tínedžerka, ľudia si často mysleli, že je sestrou jej synov. Neskôr, keď vyrástli, si ju zase mýlili s ich priateľkami. Už ako mladé dievča sa živila modelingom. Keď mala 20 začala s fotomodelingom, ktorému sa venuje prakticky dodnes. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor