MENU
zdravy-zivot

Tieto veci na umývadle nemajú čo robiť! Stavte sa, že aspoň jednu tam máte

Pred spaním sa dôkladne odlíčte.
Zdravý život

Tieto veci na umývadle nemajú čo robiť! Stavte sa, že aspoň jednu tam máte

Jasné, že je výhodné a ľahšie mať všetko po ruke, ale často sa stane, že vám pri umývadle v kúpeľni postupne pribudajú veci a o chvíľu je plné krémikov, fľaštičiek a rôznych drobností. Nielen že to nevyzerá dobre, ale môže to aj škodiť. Čo na umývadlo nepatrí?

1. Nič otvorené

Šampóny, sprchové gély, ani krémy na tvár nikdy nenechávajte otvorené ležať na umývadle. Platí to aj pre šminky. Okrem toho, že  sa otvorené rýchlejšie znehodnotia, Ľahko  vám do nich odfrkne voda pri umývaní rúk. Môžete tak kozmetiku kontaminovať a budú sa v nej množiť baktérie. Vlhké prostredie kúpeľne a teplo im v tom pomôžu.

Do krému len umytými prstami alebo ešte lepšie - špeciálnou špachtličkou.Do krému len umytými prstami alebo ešte lepšie - špeciálnou špachtličkou.
Do krému len umytými prstami alebo ešte lepšie - špeciálnou špachtličkou.
Zdroj: Shutterstock

2. Z číreho skla i plastu

Aj keď máte krém s pumpičkou, ale ten má preisvitný obal, na umývadlo nepatrí. Väčšine krémov prekáža priame denné svetlo. Určite si ich odkladajte radšej do skrinky.  

Článok pokračuje na ďalšej strane 

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo ma kríže nezačnú bolieť hneď po väčšej fyzickej námahe?

Ľudské telo je nastavené tak, aby odolávalo rôznym ochoreniam spúšťaním obranných mechanizmov. Vďaka dobrej imunite nemusí každý ochorieť na chrípku či iné infekčné ochorenie. Podobné je to aj s pohybovým aparátom. Každý z nás má inú toleranciu na fyzickú záťaž či cvičenie, preto aj reakcie na ne sú veľmi individuálne. Dôležitým faktorom je aj aktuálny klinický nález chrbtice, od ktorého tiež závisí, či sa už vyčerpali kompenzačné mechanizmy a objaví sa bolesť, ktorá signalizuje, že niečo nie je v poriadku.

Predpokladám, že u vás už nastali nejaké zmeny na chrbtici a preto vás trápia problémy po záťaži. Keďže nemám bližšie údaje o vašom veku a zdravotnom stave, môžem vám len všeobecne odporučiť odborné vyšetrenie. Po ňom by mala nasledovať eliminácia rizikových a spúšťacích faktorov, ktoré vás znepokojujú, prípadne preliečenie a rehabilitácia.

čítať viac

Dcérka vykakala krvnú zrazeninu. Čo to je? Mám sa báť?

Prímes krvi v stolici môže a nemusí signalizovať závažný problém. Pri náleze krvi je vždy potrebné zhodnotiť celkový stav dieťa a hľadať ďalšie príznaky. Ak je prítomná krv v malom množstve na povrchu stolice, zvyčajne sa jedna o fisúru - drobnú trhlinu sliznice konečníka. Krv je vtedy jasno červená. Ak je stolica tmavá ide o natrávenú krv z horných častí tráviaceho traktu, prípadne prehltnutú krv pri ragádach na prsníku. Krv vo vnútri stolice môže byť následkom alergie na bielkovinu  kravského mlieka, ale aj následkom  krvácivej choroby novorodencov spôsobenej  nedostatkom vitamínu K. Ak má dieťa teplotu, krvavé hlieny v zelenej stolici môžu byť prejavom infekcie najčastejšie Campylobacter. Vo vašom prípade mohlo ísť o drobnú ragádu na prsníku u vás a dcérka s mliečkom vypila aj krv z poškodenej cievy.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor