MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

TEST: Koľko toho viete o prdoch a plynatosti? Spôsobujú ich aj zemiaky?

Správna odpoveď 2: Štúdie ukázali, že zhruba 40% ľudí má v črevách určitý druh baktérií, ktoré metabolizujú síru na plynný sírovodík. A sírovodík je väčšinou tým, čím zapáchujú prdy.

Ostatných 60 percent ľudí nemá tieto baktérie v črevách, a tak ich prdy spravidla nezapáchajú.

Niektorí odborníci si myslia, že deti, najmä tie, ktoré prišli na svet vaginálnym pôrodom, teda nie cisárskym rezom, zdedia túto baktériu po svojej matke. Takže, ak sú vaše prdy zapáchajúce,  je to možno "zásluha" vašej mamy.

3. Ktorý plyn nie je súčasťou prdov?

  1. Kyslík
  2. Metán
  3. Sirovodík
  4. Hélium

Odpoveď aj s vysvetlením >>>>

SPÄŤ
3/10
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor