MENU
zdravy-zivot

Najlacnejší liek proti bolesti máte doma. Ako s ním pracovať, aby fungoval?

Bolesť hlavy je často spôsobená napätím a stresom.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Najlacnejší liek proti bolesti máte doma. Ako s ním pracovať, aby fungoval?

Hľadáte účinný spôsob ako sa zbaviť bolesti bez liekov? Tento je ideálny vo väčšine prípadov. Funguje aj u detí.

S bolesťou hlavy sa stretávajú ľudia bez ohľadu na vek či pohlavie. Môže mať rôzne príčiny, vrátane stresu, napätia, nedostatku spánku, tekutín, pobytu vo vydýchanej miestnosti.

Spánok a pohár vody?

Ak vás bolí hlava z nedostatku spánku, ďalšia káva nepomôže. Musíte sa vyspať. Ideálne je, ak chodíte spať v rovnakú hodinu každý deň, aj počas víkendov. Pokiaľ ste málo pili, dajte si dva poháre studenej vody, do hodiny by vám malo byť lepšie. Ale o tom tento článok nie je.

Ako si pripraviť najlacnejší liek?

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor