MENU
zdravy-zivot

Telesná na doma aj v triede smečuje a skóruje. Tentokrát vo volejbale.

Ilustračné foto.
Zdravý život

Telesná na doma aj v triede smečuje a skóruje. Tentokrát vo volejbale.

Smečiar, blokár, nahrávač, libero. Atraktívne pozície, atraktívna športová hra. Dokonalá spolupráca spoluhráčov a nedovolený osobný priamy kontakt so súperom. Aj to je volejbal.

Lásku k tomuto športu približuje krásna a talentovaná Nikola Radosová – volejbalistka roka 2018. Šport je veľká súčasť jej života a deti sa prostredníctvom videa snaží motivovať aby sa ani v tejto dobe neprestávali hýbať a športovať. Pevne dúfa, že deti čoskoro uvidí na nejakých športových súťažiach alebo turnajoch. Otázka Mateja Tótha priviedla deti k jednoznačnému rozoznaniu volejbalovej lopty, ktorá bola položená medzi piatimi rôznymi loptami. Priznáme sa, že jedna z nich trochu zmiatla aj nás. V praktickom cvičení s Michalom Tóthom mali deti imitovať pohyb volejbalistu, ktorý sa snaží dočiahnuť na sieť. Išlo im to viac ako len dobre. A čo vám priatelia? V druhom, videocvičení rozvíjali zase svoje reakcie. Prečo? Lebo vo volejbale je dôležité trénované telo, aj trénovaný mozog.

 

 

 

 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.