MENU
zdravy-zivot

6 chýb, kvôli ktorým nechudnete z brucha. Robíte ich aj vy?

Unhappy,Woman,Gaining,Excess,Weight,Touching,Drooping,Belly,Standing,At

Súvisiace témy

Zdravý život

6 chýb, kvôli ktorým nechudnete z brucha. Robíte ich aj vy?

Už ste urobili snáď všetko, aby ste sa zbavili tukových zásob, ktoré sa na vás lepia v oblasti pásu a nič nefunguje? Overte si, či náhodou nerobíte tieto chyby.

Trápi vás prebytočný tuk na bruchu? Nech sa akokoľvek snažíte so svojou problémovou partiou niečo robiť, výsledky stále neprichádzajú? Možno sa nevedomky dopúšťate nejakej z nasledujúcich chýb. Vieme, ako to napraviť. 

1. Radikálne diéty

Drobné plesne na potravinách môžu uniknúť vašej pozornosti.Drobné plesne na potravinách môžu uniknúť vašej pozornosti.
Zdroj: Shutterstock

Z brucha určite neschudnete pomocou hladovky, ktorá sa spája s jojo efektom. Ak si chcete vytvarovať brucho, dôležité je dodržiavať pestrý a vyvážený jedálny lístok. Pri radikálnych jednostranných diétach často dochádza k spomaleniu metabolizmu a následnému zvýšenému ukladaniu tuku v oblasti pása. Zabudnite na tukožrútskej polievky a detox so šťavami. Ak neviete, ako si stravu nastaviť, inšpirujte sa týmto týždenným jedálničkom.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor