MENU
zdravy-zivot

Tajomstvo dokonalej postavy Jennifer Aniston: Čoho sa musela vzdať po 40-tke?

Jennifer,Aniston,At,The,World,Premiere,Of,Her,New,Movie
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Tajomstvo dokonalej postavy Jennifer Aniston: Čoho sa musela vzdať po 40-tke?

Jennifer Aniston (52) patrí k ženám, ktorej vek nie je jednoducho vidieť. Čo je tajomstvom jej mladistvého vzhľadu?

Ako to robí, že už 30 rokov vyzerá Jennifer Aniston stále rovnako dobre? Za perfektnou postavou sa skrýva hlavne šport, ktorému sa venuje už veľmi dlho. Spoznajte tréning, vďaka ktorému vyzerá stále tak skvele:

Cvičenie 

O seriálovej Rachel je známe, že športuje naozaj veľa, hodinu denne šesťkrát v týždni. Venuje sa joge, robí spinning, trénuje HIIT a cvičí aj s osobným trénerom. Práve pravidelnosť a rozmanitosť aktivít považuje za zásadné. Aj vďaka tomu si sem-tam môže dopriať aj tučnejšie jedlo a nemusí pritom držať žiadne drastické diéty, pretože má dostatočný výdaj energie.

Jennifer,Aniston,At,The,67th,Golden,Globe,Awards,At,TheJennifer,Aniston,At,The,67th,Golden,Globe,Awards,At,The
Zdroj: Shutterstock
Celá FOTOgaléria TU

Pol hodina 

Jej obľúbená jogová zostava trvá len pol hodiny, ale je v nej všetko - strečing, posilňovanie aj vytrvalostné cviky. Zostava začína tradičným pozdravom slnku, ktorý Jennifer opakuje niekoľkokrát, aby si zahriala svaly. Potom pridcádza na rad niekoľko dynamických cvikov na spevnenie brucha, ako napríklad nožnice alebo doska, balančné pozície a jogový klik na posilnenie rúk.

Ďalej nasleduje uvoľnenie chrbtice v pozícii mačky a zanožovanie na všetkých štyroch. Na záver ešte niekoľko výpadov v stoji, ktoré posilňujú stehná a zadok, a celú sériu zakončuje mostom - pretiahne si tak celú prednú časť tela a uvoľní chrbticu.

Aktívny oddych

Aj keď Jennifer Aniston športuje prakticky celý život, aj ona potrebuje rady a motiváciu od osobného trénera. Leyon Azubuike pripravuje kondičný plán herečke presne na mieru. „Intenzitu tréningu prispôsobujem jej programu. Keď viem, že na druhý deň bude veľa chodiť, nedám jej tréning nôh, ktorý by ju zničil," uviedol pre časopis Womenshealthmag.com a opísal, ako pracujú: „boxujeme, skáčeme cez švihadlo, veľa cvičíme s elastickými expandérmi. Rôzne s nimi rotujeme, čo je veľmi náročné a svaly na tieto cviky dobre reagujú."

Okrem rôznorodého tréningu má americká hviezda rada aktívny odpočinok. Rada chodí na dlhé prechádzky a jazdí na bicykli

Nič nepreháňa

Jennifer sa po štyridsiatke musela začať trochu obmedzovať v jedle, redukčnej diéty však nedrží. Väčšinu týždňa sa snaží jesť veľmi zdravo. Na raňajky si robí zeleninové alebo ovocné smoothie, vyhýba sa sacharidom a tiež lepku. Raz do týždňa má takzvaný cheat day, kedy si dá všetko, na čo má chuť. Napríklad jej obľúbené špagety carbonara. Zastáva názor, že všetko musí byť v rovnováhe. Teda aj zdravý jedálniček sem tam poruší a zhreší. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor