MENU
zdravy-zivot

Syr halloumi je ideálna pochúťka na letnú grilovačku. Vychutnajte si ho TAKTO

In,Summer.,A,Nice,Couple,Prepares,A,Bbq,To,Welcome
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Syr halloumi je ideálna pochúťka na letnú grilovačku. Vychutnajte si ho TAKTO

Oteplenie nás vyháňa do záhrad. Ako inak si vychutnať príjemné chvíle s rodinou a priateľmi ako pri dobrom jedle? Ohúrte na grilovačke a pripravte si tento vynikajúci syr.

Pozvali ste na záhradnú párty rodinu a priateľov, a chcete ich prekvapiť niečim výnimočným a chutným. Aby odchádzali spokojní, pripravte im lahodný a zdravý syr halloumi. Fantázii sa medze nekladú a môžete z neho urobiť hneď niekoľko chodov. Inšpiráciu na recept a tipy, ako použiť tento syr sme získali z redakcie Dobré jedlo.

Syr z Cypru

Halloumi sa dá pripraviť na rôzne spôsoby.Halloumi sa dá pripraviť na rôzne spôsoby.
Halloumi sa dá pripraviť na rôzne spôsoby.
Zdroj: Shutterstock

Cyperčania ho používajú do slaných koláčov, cestovín, do polievok či s vajíčkami. Keďže má vysoký bod topenia, je ako jeden z mála syrov vhodný na tepelnú úpravu bez toho, aby sa na povrchu roztiekol. Keďže ostáva pevný, je vhodný aj na vysmážanie, grilovanie či prípravu špízov.

Je ľahko stráviteľný a zdravý, a preto o jeho zdravotných benefitoch nemôžeme pochybovať. Ako iné mliečne produkty, je bohatý na vápnik potrebný pre kosti a významný zdroj bielkovín pre rast svalov. Je plný vitamínov A, B, D a minerálnych látok. Znižuje riziko cukrovky a slúži ako prevencia pred kardiovaskulárnymi chorobami. Vďaka obsahu tuku vie na dlhšiu dobu zasýtiť, a preto je vhodný aj pri chudnutí. Je to hotový zázrak. 

Ako pripraviť halloumi nájdete na ďalšej strane>>>

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor