MENU
zdravy-zivot

Sviatok zaľúbených trochu inak: 5 tipov na zdravé valentínske darčeky!

Ilustračné foto.
Zdravý život

Sviatok zaľúbených trochu inak: 5 tipov na zdravé valentínske darčeky!

Uvažujete nad valentínskym darčekom, ktorým by ste očarili svojho miláčika? Urobte konečne čiaru za otrepaným klišé v podobe plyšových zvieratiek. Originalita sa cení!

Aké možnosti máte, ak chcete dať svojmu darčeku prívlastok “zdravý”?

#1 Spoločná kondička

Darujte sebe aj partnerovi spoločný vstup (najlepšie permanentku) do športového klubu a začnite pracovať na letných figúrach. Na internete je mnoho videí, kde dvojice spolu zvládajú jednoduché aj náročnejšie cviky. A musíte uznať, je to romantické, zdravé a zároveň sexi.

#2 Afrodiziakálne pokušenie

Darovať milovanému roztomilý balíček, ktorý bude navyše výživný a prospešný? Tým rozhodne nemôžete nič pokaziť. Balíčky afrodiziakálnych potravín sa postarajú o horúce valentínske chvíle. Čokoláda obsahuje fenylatylamín, ktorý podporuje tvorbu hormónov šťastia. Zároveň zvyšuje príťažlivosť medzi mužom a ženou. Ženšen kórejský rozohreje a rozpáli, kotvičník zemný nazývaný aj “zelená Viagra” dostane oboch do správneho varu. Extrakt zo semien kakaovníka pravého spolu s kotvičníkom a ďalšími afrodiziakálnymi zložkami obsahuje aj čisto prírodný výživový doplnok Zerex Klasik. Je určený na podporu kvalitnej a silnej erekcie.

#3 Vlastnoručne vyrobené poukážky

Čo by ste na nich mali ponúknuť? Zmyselnú masáž, prípravu horúceho kúpeľa po práci, voľný víkend bez mobilov, spoločný večer plný horúcich chvíľ. A zdravá stránka vášho darčeka? Prispejete tak aj k odbúraniu pracovného stresu, úzkosti či depresii. Aby sa spoločný večer neskončil príliš rýchlo, môžete ku poukážkam pridať aj Zerex Extralong - prírodné tabletky určené na predĺženie pohlavného styku.

#4 Najsexi vôňa

Existujú vône, pri ktorých sa vám podlamujú nohy a keď ich cítite, hryziete si podvedome do spodnej pery? Niektoré parfumy to naozaj dokážu a preto sa pýšia prívlastkom afrodiziakálne. Je dokázané, že parfumy vzbudzujú emócie, dokonca sa prostredníctvom nich dokážeme cítiť mladšie, uvoľnenejšie, sebavedomejšie a plní energie.

#5 Keď kvety, tak živé

Niektorí ľudia si ani nevedia predstaviť Valentína bez poriadnej kytice kvetov. Čo tak siahnuť po črepníkových, aby sme trochu “šetrili” prírodu? Navyše môžu robiť radosť a pripomínať výnimočný deň ešte dávno po Valentínovi.

Tieto valentínske maličkosti potešia naozaj každého. Nechajte sa inšpirovať a tento rok toho “svojho Valentína” zaručene originálne potešíte.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac

Po očkovaní som si nahmatala dvojcentimetrovú uzlinu a bolí. Je to normálne?

Zväčšenie uzlín v podpazuší na strane očkovania je pomerne častá vedľajšia príhoda, ktorá sa najčastejšie vyskytuje po tretej dávke. Je to prejav aktivácie imunitného systému. Zvýšené biele krvinky ako aj sedimentácia môžu byť prechodne zaznamenané po očkovaní v rámci aktivácie imunitného systému a úvodnej zápalovej odpovede. Postupne sa to upraví. Uzlina sa zmenší a prestane bolieť. Lokálne si na ňu môžete aplikovať protizápalový krém napríklad s obsahom ibuprofenu. Nič iné špeciálne robiť netreba. Niektorí lekári odporúčajú enzýmovú terapiu.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor