MENU
zdravy-zivot

Sviatok zaľúbených trochu inak: 5 tipov na zdravé valentínske darčeky!

Ilustračné foto.
Zdravý život

Sviatok zaľúbených trochu inak: 5 tipov na zdravé valentínske darčeky!

Uvažujete nad valentínskym darčekom, ktorým by ste očarili svojho miláčika? Urobte konečne čiaru za otrepaným klišé v podobe plyšových zvieratiek. Originalita sa cení!

Aké možnosti máte, ak chcete dať svojmu darčeku prívlastok “zdravý”?

#1 Spoločná kondička

Darujte sebe aj partnerovi spoločný vstup (najlepšie permanentku) do športového klubu a začnite pracovať na letných figúrach. Na internete je mnoho videí, kde dvojice spolu zvládajú jednoduché aj náročnejšie cviky. A musíte uznať, je to romantické, zdravé a zároveň sexi.

#2 Afrodiziakálne pokušenie

Darovať milovanému roztomilý balíček, ktorý bude navyše výživný a prospešný? Tým rozhodne nemôžete nič pokaziť. Balíčky afrodiziakálnych potravín sa postarajú o horúce valentínske chvíle. Čokoláda obsahuje fenylatylamín, ktorý podporuje tvorbu hormónov šťastia. Zároveň zvyšuje príťažlivosť medzi mužom a ženou. Ženšen kórejský rozohreje a rozpáli, kotvičník zemný nazývaný aj “zelená Viagra” dostane oboch do správneho varu. Extrakt zo semien kakaovníka pravého spolu s kotvičníkom a ďalšími afrodiziakálnymi zložkami obsahuje aj čisto prírodný výživový doplnok Zerex Klasik. Je určený na podporu kvalitnej a silnej erekcie.

#3 Vlastnoručne vyrobené poukážky

Čo by ste na nich mali ponúknuť? Zmyselnú masáž, prípravu horúceho kúpeľa po práci, voľný víkend bez mobilov, spoločný večer plný horúcich chvíľ. A zdravá stránka vášho darčeka? Prispejete tak aj k odbúraniu pracovného stresu, úzkosti či depresii. Aby sa spoločný večer neskončil príliš rýchlo, môžete ku poukážkam pridať aj Zerex Extralong - prírodné tabletky určené na predĺženie pohlavného styku.

#4 Najsexi vôňa

Existujú vône, pri ktorých sa vám podlamujú nohy a keď ich cítite, hryziete si podvedome do spodnej pery? Niektoré parfumy to naozaj dokážu a preto sa pýšia prívlastkom afrodiziakálne. Je dokázané, že parfumy vzbudzujú emócie, dokonca sa prostredníctvom nich dokážeme cítiť mladšie, uvoľnenejšie, sebavedomejšie a plní energie.

#5 Keď kvety, tak živé

Niektorí ľudia si ani nevedia predstaviť Valentína bez poriadnej kytice kvetov. Čo tak siahnuť po črepníkových, aby sme trochu “šetrili” prírodu? Navyše môžu robiť radosť a pripomínať výnimočný deň ešte dávno po Valentínovi.

Tieto valentínske maličkosti potešia naozaj každého. Nechajte sa inšpirovať a tento rok toho “svojho Valentína” zaručene originálne potešíte.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia