MENU
zdravy-zivot

Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?

Ilustračná foto
Zdravý život

Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?

Nedarí sa vám schudnúť? Milujete jedlo, radi maškrtíte, ale túžite po dokonalej postave? Kľúčom je len správna kombinácia jedál a pravidelný pohyb.

Nemusíte sa vzdať ani čokolády či palaciniek. Recepty na ľahučké pochúťky, ktoré potešia vaše chuťové poháriky nájdete v augustovom Zdraví. Máte pocit hladu a do žalúdka sa vám už nič nezmestí? Hlad cíti človek v žalúdku, craving v hlave. Môžete mať pocit sýtosti a stále neovládateľnú chuť ešte niečo zjesť. „Existujú potraviny, ktoré vám pomôžu stabilizovať chute i metabolizmus. Skúste si dať dve kocky horkej čokolády popoludní, aby ste odvrátili chuť na sladké alebo pizzu neskôr večer," vysvetľuje doktorka Veronika Szabóová. Ako bojovať s neodolateľnou chuťou na sladké a nezdravé veci vám poradia odborníčky v augustovom čísle mesačníka Zdravie. 

Hrajte o 3x knihu Z fitka do kuchyne

Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?

V poradí tretie pokračovanie špeciálnej edície jednej z najpredávanejších kníh Z fitka do kuchyne, alebo Vravím zdravo, chutne a s láskou, je plné zdravých receptov. A môžete ju mať doma aj vy!
Stačí ak nám do komentára pod tento článok alebo na adresu redakcia.zdravie@newsandmedia.sk nám napíšte názov 1 receptu, ktorý sme uverejnili na našej webovej stránke izdravie.sk. 
Súťaž potrvá do 15. augusta. V piatok 16. augusta vyžrebujeme 3 z vás, ktorým knihu pošleme. Tešíme sa na vaše komentáre a správy. 

7 najzdravších olejov do šalátu. Pozor, na horúcej panvici sa menia na nebezpečnú bombu

  Augustové číslo práve v predaji.

  Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?Súťaž: Máte chuť maškrtiť, ale nechcete pribrať ani gram?

  V augustovom Zdraví sa tiež dozviete:

  • Experti sa nevedia dohodnúť - staronová superpotravina alebo záťaž pre zdravie? Aká je pravda po palmovom oleji?
  • Skutočne poškodzuje slnko sklá slnečných okuliarov?
  • Kožu treba ošetriť po slnení, aj keď ste ju chránili krémom na opaľovanie. Pri bolestivom začervenaní jej musíte s regeneráciou výrazne pomôcť. 
  • Mikroplasty jeme, pijeme ale aj dýchame. 
  • Stačí si o pár minút privstať a budete mať viac energie. Na telocvičňu sa môže premeniť aj vaša posteľ.  
  • a ešte omnoho viac

   Video

   Poradňa zdravia

   Zobraziť

   Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

   Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

   čítať viac
   MUDr. Stela Muránska
   MUDr. Stela Muránska
   Gynekologička

   Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

   Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

   čítať viac
   MUDr. Dana Jurečková, PhD.
   MUDr. Dana Jurečková, PhD.
   Pediatrička
   doktor

   Opýtajte sa
   odborníka

   Poraďte sa s našimi
   odborníkmi.

   Položiť otázku

   Opýtajte sa odborníka

   Poraďte sa s našimi odborníkmi.

   Položiť otázku
   doktor

   Diskusia