MENU
zdravy-zivot

SUPER rýchla a zdravá večera: Šťavnatý losos z jednej panvice

Salmon,Fish,Fillets,With,Creamy,Sauce,In,Frying,Pan
Zdravý život

SUPER rýchla a zdravá večera: Šťavnatý losos z jednej panvice

Chutná večera nabitá zdravými tukmi! Pripravte si šťavnatú rybku s paradajkami a špenátom ako od šéfkuchára.

Potrebujeme:

 • 2 polievkové lyžice olivového oleja 
 • 4 (170 g) filety z lososa
 • soľ, čierne korenie
 • 3 polievkové lyžice masla
 • 3 strúčiky cesnaku 
 • 225 g cherry paradajok
 • 60 g baby špenátu 
 • 120 ml smotany na varenie 
 • 25 g parmezánu 
 • čerstvé bylinky - bazalka, petržlen
 • citrón

Postup: 

Zdroj videa: [email protected]

 1. Rybu si osolíme a okoreníme. Na panvici si rozohrejeme olej a pridáme filety z lososa. Pečime s kožou hore 6 minút, potom ho otočíme a pečieme ďalšie 2 minúty. 
 2. Lososa vyberieme z panvice a na výpeku si roztopíme maslo, pridáme cesnak, ktorý minútu orestujeme. Potom pridáme paradajky prekrojené na polovicu, tie osolíme a okoreníme. Pridáme špenát, smotanu a parmezán. Všetko dobre premiešame a varíme asi 3 minúty. 
 3. Do hotovej omáčky na panvicu dáme upečené filety z lososa a dochutíme bylinkami a štavou z citróna. Dobrú chuť!

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor