MENU
zdravy-zivot

Šúchajú sa vám o seba stehná? 5 tipov ako zvládnuť leto v sukni

Ako si pomôcť pri trení stehien
Zdravý život

Šúchajú sa vám o seba stehná? 5 tipov ako zvládnuť leto v sukni

Trenie pokožky vás môže poriadne potrápiť. Niekedy sa prechádzka v šatách skutočne môže skončiť nepríjemnou bolesťou. Tento problém nemusia mať len dámy s nadváhou.

Máte v skrini odložené obľúbené šaty alebo sukňu, ale radšej si ich neoblečiete, lebo letná prechádzka vždy skončí odretými stehnami? Nemyslite si, že tento problém sa dotýka len ľudí s obezitou. Niekedy skutočne stačí jemná nadváha, ale aj príliš vyšportované nohy. Často je rozhodujúca stavba tela. Najčastejšie s týmto problémov bojujú dámy, ktoré majú typ postavy hruška. Riešením nemusí byť len liposukcia. Zachrániť vás môžu aj drobné triky.

1. Pomôže prášok

Tým najjednoduchším je klasický detský zásyp. Stačí si vnútornú stranu stehien jemne prepudrovať. Poprašok zabráni bolestivému treniu. Počítajte však tým, že ak sa vám stehná šúchajú príliš, účinok zásypu netrvá dlho. Ustavičné poprašovanie vás asi nepoteší, biely povlak vám môže byť navyše nepríjemný. Je tu však ďalší tip.

2. Máte antiperspirant?

Na mnohých internetových fórach patrí k častým tipom aj použitie antiperspirantov. Podľa plastického chirurga Dr. Jana Nebendahla z Hamburgu to môže skutočne fungovať. „Rovnako ako sa niektorí ľudia nadmerne potia v oblasti podpazušia, iní majú tendenciu potiť sa viac medzi stehnami,” vysvetľuje. „V závislosti na použitom produkte, môžu zložky prípravku zabrániť alebo minimalizovať potenie. Výsledkom je, že sa pokožka stehien o seba menej trie.“

3. Športová záchrana

Najúčinnejšou pomocou je tkanina, napríklad cyklistické kraťasy. Neznie to príliš sexi, ale zaberá to. Pokojne môžete zvoliť formujúce spodné prádlo, určite nájdete aj atraktívnejšie kúsky tejto bielizne. Voľte však vzdušnejší materiál, aby pokožka dýchať a nebolo vám príliš teplo. Hlavne si vyberte bielizeň, v ktorej sa budete cítiť pohodlne, len tak si konečne vychutnáte nosenie obľúbených letných šiat. 

4. Sexi pásiky

Ak chcete vyzerať neodolateľne a zároveň si chrániť pokožku, siahnite po vynáleze z USA. Zjednodušene možno povedať, že ide o pásiky, ktoré si na stehná navlečiete. Nájdete ich vyhotovené  v rôznych materiáloch - hladké alebo čipkované. V internetových obchodoch so spodnou bielizňou ich objavíte pod označením bandeletky. Musíte si však zvoliť správnu veľkosť, aby vám z nôh behom chôdze neskĺzli.

5. Vrstvu obnovujte

Možno sa vám to nezdá, ale za trením stehien sa môžu skrývať aj ortopedické problémy. Padnutá klenba, často postupne vedie k zlému postaveniu kolien. Za ťažkosťami sa však môže skrývať aj zlé postavenie bedrových kĺbov. Kým vyriešite ťažkosti s ortopédom, môže vám proti tvorbe odrednín na stehnách pomôcť aj obyčajná vazelína. Opäť vytvorí na koži ochrannú vrstvu. Počítajte s tým, že vrstvu treba pravidelne obnovovať. Použiť môžete aj kokosový olej. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor