MENU
zdravy-zivot

6 SUPER dôvodov prečo sa oplatí jesť pravidelne broskyne

Broskyne vám vylepšia pleť i srdcovo-cievny systém.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

6 SUPER dôvodov prečo sa oplatí jesť pravidelne broskyne

Vymeňte ich za koláče alebo zákusky. Sladké a šťavnaté broskyne sú doslova lahôdkou. Navyše takou, ktorá posilní i zdravie.

Milujete broskyne? Ste vo výhode! Obsahujú množstvo živín, ktoré vám posilnia zdravie. Už ich farba napovedá, že broskyne sú bohaté na vitamín A. Jeho pravidelná konzumácia posilňuje a zlepšuje zrak, pôsobí priamo v sietnici. Broskyňu určite nešúpte. Plody však pre konzumáciou umyte. Drobné chĺpky, ktoré ste na ovocí určite postrehy, chránia ovocie na jednej strane pred stratou vody a na strane druhej pred nadmernou absorpciou vody. 

1. Spomalia starnutie

Vďaka pravidelnej konzumácii broskýň bude vaša pleť žiarivejiša. Za všetkým sa skrýva kombinácia vitamínov C a E, ktoré patira k významným antioxidant a chránia kožné bunky pred voľnými radikálmi. Najmä dámy by mali mať v čase sezóny broskyňu vždy po ruke. Spomalí sa proces starnutia pleti a bude vyzerať mladšie. 

2. Posilnia imunitu

Suchý kašeľ vám pomôže zvládnuť aj med.Suchý kašeľ vám pomôže zvládnuť aj med.
Zdroj: Shutterstock

Vitamín C zároveň tradične posilňuje imunitný systém. A to sa v súčasnosti oplatí nepretržite, nielen v časom tradičných sezónnych viróz. Momentálne je ideálny čas ako si doplniť céčko prirodzeným spôsobom a konzumáciou čerstvého ovocia, ktoré je tradičné pre naše zemepisné šírky. Broskyne obsahujú aj rastlinné farbivá, flavonoidy, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi, čím zároveň posilňujú imunitný systém. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor