MENU
zdravy-zivot

Straste faldy! Obyčajné detské cvičenie je zabijakom tukov

Pre mnohých z nás sa myšlienka na šport a cvičenie spája s pocitom monotónnosti a námahy. nemusí to tak byť!
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Straste faldy! Obyčajné detské cvičenie je zabijakom tukov

Jednoduché cvičenie, ktoré nám pripomína detstvo, sa stalo jedným z najlepších tréningov celého tela.

Pre mnohých z nás sa myšlienka na šport a cvičenie spája s pocitom monotónnosti a námahy. Čo keby však existovalo jednoduché cvičenie, ktoré by bolo nielen zábavné, ale zároveň by trénovalo celé telo a bolo by dokonca účinnejšie ako nejeden vytrvalostný šport? To čarovné slovo je „jumping jacks“.

Jumping jacks je jednoduché, ale účinné cvičenie, ktoré precvičuje celé telo. Sú ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých cvičencov a možno ich zaradiť do každého tréningu.

Heidi Jonesová, známa fitnes trénerka z USA, vysvetľuje: „Skákanie zvyšuje srdcovú frekvenciu a z hľadiska spálených kalórií je porovnateľné so šprintom. Aktivujú sa tiež svaly celého tela, podporujú koordináciu a pružnosť ramien a bokov.“ To z jumping jacks robí ideálnu voľbu pre ľudí, ktorí chcú efektívne cvičiť.

Článok pokračuje na ďalšej strane  ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor