MENU
zdravy-zivot

Sexi krivky aj po 70-tke? Táto žena vás presvedčí, že na chudnutie nie je nikdy neskoro

Joan (74) dokazuje, že vek je v jej prípade skutočne iba číslo.
Zdroj: Instagram@trainwithjoan

Súvisiace témy

Zdravý život

Sexi krivky aj po 70-tke? Táto žena vás presvedčí, že na chudnutie nie je nikdy neskoro

So svojou váhou bojovala Joan Macdonald (74) celý život. To, že sa k vysnívanej postave dopracovala po sedemdesiatke je neuveriteľné. Ako sa jej to podarilo?

Myslíte si, že ľudia po 60-tke nemajú čo robiť v posilňovni? Že by nemali robiť drepy či behať, lebo to nie je dobré pre ich kolená? Joan MacDonald vás presvedčí o opaku. Táto dáma je dôkazom toho, že môžete vyerať a cítiť sa zdravo a fit pokojne aj po sedemdesiatke.

Joan si prešla počas svojho života rôznymi obdobiami. Raz bola štíhla, inokedy zase trošku viac bacuľatá, ale bolo aj obdobie, keď ju trápila nadváha. V roku 2016 sa jej ručička na váhe vyšplhala na číslo 90. Bolo to v čase, keď nosila konfekčnú veľkosť 50.

Joan dokazuje, že vek je iba číslo.Joan dokazuje, že vek je iba číslo.
Joan dokazuje, že vek je iba číslo.
Zdroj: Instagram@trainwithjoan
Celá FOTOgaléria TU

S pribúdajúcimi kilami a rokmi sa u nej začali hlásiť aj zdravotné problémy. Trápil ju vysoký tlak i cholesterol, trpela nespavosťou, mala aj problémy s artritídou, obličkami a veľmi často s pálením záhy. Denne užívala niekoľko liekov a výjsť po schodoch sa stával pre ňu problém.

Joanina dcéra Michelle (48) sa začala o svoju mamu báť a rozhodla sa konať. Ako trénerka a precvičovateľka jogy jej ponúkla zapojiť sa do fitness premeny, na ktorú sa od nového roka chystala. Joan súhlasila a jej život sa začal postupne meniť. 

Zmena životného štýlu

V januári 2017 sa Michelle a jej partner stali Joaninými osobnými trénermi. Pomáhali jej s cvičením a upravili jej aj jedálny lístok. Joan začala cvičiť štyrikrát týždenne v posilňovni. Tréning jej menili každé štyri týždne, podľa fyzickej kondície. „Nebudem sa tváriť, že to bolo jednoduché. Boli chvíle, keď som to chcela vzdať. Našťastie som bola na to až príliš tvrdohlavá," povedala Joan pre magazín Daily Mail. Dnes cvičí viac ako na začiatku a každý deň sa venuje aspoň chvíľu kardio cvičeniu.

Joan sa nemá problém odfotiť v plavkách.Joan sa nemá problém odfotiť v plavkách.
Joan sa nemá problém odfotiť v plavkách.
Zdroj: Instagram@trainwithjoan

Prvé výsledky

Prvé výraznejšie výsledky boli vidieľné po roku driny. Joan sa dostala na váhu 64 kíl a konfekčnú veľkosť 40. Michelle založila svojej mame účet na Instagrame, kde pravidelne zdieľa jej fitness úspechy.

Pri jej premene nebolo dôležité len cvičenie a pohyb. Joan zmenila svoje stravovacie návyky od základov. Namiesto kávy a dvoch toastov s marmeládou dnes raňajkuje vaječné bielky, syr, tmavý chlieb a zeleninu. Sladkosti nahradila ovocím, kokosovým mliekom. Žiadne rýchle občerstvenie v jej jedálnom lístku už nenájdete, len chudé mäso a zelenina.

Veľká životná zmena mala na Joanin život pozitívny vplyv. „Klesol mi krvný tlak a mohla som vysadiť lieky. Mám oveľa lepšiu kondičku a pohyb mi už nerobí problémy," hovorí. Život si dnes užíva omnoho viac a teší sa z každého komplimentu a pozitívnych reakcii od blíznych, ale i cudzích ľudí. A čo odkazuje ženám svojho veku? „Na zmenu nie je nikdy neskoro. Je možné sa cítiť dobre v každom veku," dodáva Joan.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor