MENU
zdravy-zivot

Štíhla a fit aj po 30-tke? 6 trikov, ktoré by ste si mali osvojiť ešte dnes!

Middle,Age,Fit,Blonde,Woman,Holding,Yoga,Mat,Smiling,Happy
Zdravý život

Štíhla a fit aj po 30-tke? 6 trikov, ktoré by ste si mali osvojiť ešte dnes!

Na čo by ste nemali zabúdať, ak si chcete udržať štíhlu postavu po tridsiatke?

Hovorí sa, že problémy s kilami navyše majú ženy hlavne po štyridsiatke, niektoré môže tento problém potrápiť už o čosi skôr. Čo by ste mali určite robiť, ak si chcete aj po tridsiatke udržať krásnu a štíhlu postavu?

1. Kráčajte 

Dog,Walker,Strides,With,His,Pet,On,Leash,While,WalkingDog,Walker,Strides,With,His,Pet,On,Leash,While,Walking
Zdroj: Shutterstock

Je až neuveriteľné, ako môže obyčajná chôdza pomôcť pri chudnutí. Je to nielen najprirodzenejší pohyb, ale tiež nezaťažuje kĺby tak ako napríklad beh. Ak sa ešte vydáte na svižnú prechádzku aspoň štyrikrát týždenne, výsledky sa čoskoro dostavia. 

Namiesto autobusu sa vydajte domov z práce pešo, alebo aspoň vystúpte o niekoľko zastávok skôr. Zabudnite na výťahy a eskalátory a všade choďte pekne po svojich. Je to to najlepšie a najlacnejšie fitko! Aby ste videli výsledky, snažte sa denne prejsť aspoň 10 tisíc krokov, čo je asi päť kilometrov. Než sa telo zahreje, trvá to približne pol hodinu, až potom začínate spaľovať tuk. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor