MENU
zdravy-zivot

Ste citliví na počasie? Pri jeho prudkých zmenách pomôže TOTO

Young,Woman,With,Autumn,Leaves,And,Fall,Yellow,Maple,Garden
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Ste citliví na počasie? Pri jeho prudkých zmenách pomôže TOTO

Sú ľudia, ktorí sa nemusia ani len pozrieť na teplomer a zásadné zmeny počasia cítia v kostiach či kĺboch. Nie je to jednoduché zvládať, no dá sa to. Poradíme vám, čo zaručene zaberá!

Zmeny atmosférického tlaku, ktoré predchádzajú teplotným zmenám majú vplyv na ľudí s chronickými ochoreniami kĺbov. Zmenu
im neraz ohlási bolesť v kolenách, ramenách, chrbtici, ale aj v malých kĺboch na rukách.Ozývajú sa staré zlomeniny, migrény a tlak v hlave je na nevydržanie. Chladnejšie počasie, menej slnečných lúčov, vstávanie do tmy – to všetko vplýva aj na našu psychiku. Bolesť kĺbov preto neraz vnímame citeľnejšie.

Cítite, že sa mení počasie a vaše ťažkosti sa stupňujú? Skúste si uľaviť pomocou nasledujúcich tipov:

1. Teplo

Top,View,Of,Red,Gloves,And,Scarf,As,Heart,ShapeTop,View,Of,Red,Gloves,And,Scarf,As,Heart,Shape
Zdroj: Shutterstock

V chladnejších mesiacoch udržiavajte kĺby hlavne v teple. Dôkladne sa obliekajte a myslite na vrstvenie oblečenia. Boľavé kĺby nahrejte, použiť môžete náplasti na nahrievanie, vankúšiky alebo horúci kúpeľ. Prechladnutie nie je nepriateľom len pre vašu obranyschopnosť, ale aj kĺby.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor