MENU
zdravy-zivot

Zhoďte z brucha do Veľkej Noci: Overený recept babičiek, stiahne aj tlak

Chceli by ste takéto bruško? Skúste recept babičiek.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Zhoďte z brucha do Veľkej Noci: Overený recept babičiek, stiahne aj tlak

Využite pôstne obdobie na prekopanie jedálnička. Aj bez masívnych zmien môže ústiť v radikálny výsledok. Ak budete trpezliví.

Viete si predstaviť iba jedno jedlo denne? Také boli pôstne tradície pre všetkých dospelých kresťanov až do šesťdesiatky v dávnejších dobách. Takí prísni na seba nemusíte byť, stačí do Veľkej noci zaradiť do stravy niekoľko zmien. Čo tak spraviť aspoň jednu denne?

Vynechajte živočíšne

Základom pôstu je vylúčenie všetkých živočíšnych potravín zo stravy. Patrí sem mäso z teplokrvných zvierat, vajcia, mliečne výrobky, klobásy a živočíšne tuky. Skúste aspoň dva-tri takéto dni do týždňa, mali by ste to pocítiť na zlepšenom trávení.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor