MENU
zdravy-zivot

Spoznávate túto ženu? V detstve sme ju milovali všetky

Okrem jogy sa venuje aj surfovaniu. A niet sa čo čudovať, pochádza predsa z Kalifornie.
Zdravý život

Spoznávate túto ženu? V detstve sme ju milovali všetky

Schuyler Grant oslávila pred pár dňami, 29. apríla, päťdesiatku. Verili my ste tomu, že táto vypracovaná jogínka je Diana, spriaznená duša Anny zo Zeleného domu?

Tmavé vlasy, bledá pokožka, ružové líca, tak by sa dala opísať najlepšia kamarátka Anny Shirleyovej. Dianu Barryovú si v seriáli Anna zo Zeleného domu zahrala vtedy len 14- ročná Schuyler Gant. Narodila sa 29. apríla 1971 v Los Gatos v Kalifornii. A práve miesto pôvodu zapríčinilo, že mladučká Schuyler nedostala hlavnú úlohu. Na poslednú chvíľu sa autori seriálu rozhodli, že kultovú postavu musí hrať Kanaďanka.

Anna zo Zeleného domu (1985): Anna Shirley a Diana BarryAnna zo Zeleného domu (1985): Anna Shirley a Diana Barry
Anna zo Zeleného domu (1985): Anna Shirley a Diana Barry
Zdroj: Twitter

 

V roku 2000 sa síce objavila v pokračovaní Anny zo Zeleného domu, ale v iných filmoch si nezahrala už dlhšiu domu. Zmysel života totiž našla v niečom inom.

Anna zo Zeleného domu (1985): Diana BarryAnna zo Zeleného domu (1985): Diana Barry
Anna zo Zeleného domu (1985): Diana Barry
Zdroj: Twitter

Vedeli ste, že Schuyler Gant mala počas natáčania Anny zo Zeleného domu krátke vlasy a tak celý čas nosila na hlave parochňu?

Čo teraz robi? 

Schuyler Gant je vydatá za jazzového hudobníka, vychováva tri dcéry, hovorí plynule po francúzsky aj španielsky a venuje sa najmä vyučovaniu jogy. 

Dnes by ste v nej Dianu s ružovými lícami nenašli.Dnes by ste v nej Dianu s ružovými lícami nenašli.
Dnes by ste v nej Dianu s ružovými lícami nenašli.
Zdroj: instagram/ @schuylergrantyoga

Stala sa spoluzakladateľkou „Wanderlust Festival“ – čo je skupina milovníkov jogy a inštruktorov meditácie a zároveň je riaditeľkou „NYC's Kula Yoga Project“.

Svojich zverencov berie na pobyty aj do exotiky.Svojich zverencov berie na pobyty aj do exotiky.
Svojich zverencov berie na pobyty aj do exotiky.
Zdroj: instagram/ @schuylergrantyoga

 

Pozrite si všetky fotky v galérii 

Pozrite sa, ako vyzerá dnes

 

 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si chrániť vagínu v kúpeľoch pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií. Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky.

Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Snažíme sa o bábätko a stále sa nám nedarí. Čo nám môže pomôcť?

Problematika neplodnosti je veľmi komplikovaná a komplexná odpoveď by presiahla rámec tejto poradne. Neplodnosť je stav, pri ktorom žena pri pravidelnom pohlavnom styku najmenej dva krát do týždňa neotehotnie počas obdobia jedného roku. Problém sa týka páru – ženy aj muža, príčina je v 35-45% u muža, v 45-55% u ženy, v 5-10% sa príčina nezistí a u 15-20% párov je problém u oboch partnerov. Nárast počtu neplodných párov v posledných rokoch súvisí najmä s odkladaním počatia do neskorších vekových období, plodnosť so stúpajúcim vekom ženy klesá.

Príčiny neplodnosti môžu byť rôzne a môžu sa aj kombinovať, rámcovo sa môže u ženy jednať o problémy vrodené, hormonálne, vyčerpanie vaječníkov, imunologické, infekčné, psychogénne, liekové interferencie, súvisiace s inými ochoreniami, neznáme, u muža vrodené, obštrukčné, hormonálne, toxické, postradiačné, imunologické, infekčné, psychogénne, liekové interferencie, súvisiace s inými ochoreniami, neznáme.

Problém je potrebné začať riešiť so svojim gynekológom, muž by mal podstúpiť vyšetrenie u andrológa alebo urológa. Pri prvom vyšetrení sa gynekológ bude pýtať na vek, dĺžku trvania neplodnosti, frekvenciu pohlavného styku, prípadné predchádzajúce tehotnosti (či boli s tým istým partnerom), potraty, menštruačný cyklus (vhodné je viesť si menštruačný kalendár), výtok z bradaviek , prekonané operácie, celkové ochorenia (diabetes mellitus, ochorenia štítnej žľazy atď.), užívanie liekov, fajčenie, zmeny hmotnosti, stravovacie návyky, pracovné fyzické a psychické zaťaženie.

Vhodné je priniesť správy od iných lekárov, ev. operačné nálezy a pod. Nevyhnutná je aj spolupráca a ochota muža podrobiť sa vyšetreniu. Pre úspešnosť liečby je potrebné zistiť príčiny neplodnosti, postupuje sa podľa algoritmu vyšetrení. Treba si uvedomiť, že sa jedná o náročný proces vyžadujúci viacero návštev u lekára, často viazaných na presný deň menštruačného cyklu, riešenie často vyžaduje spoluprácu viacerých lekárov (andrológ, špecialista v odbore reprodukčná medicína , endokrinológ , genetik atď.). Podľa zistenej príčiny gynekológ poskytne základnú liečbu, ak nie je úspešná, odosiela pacientku do niektorého z centier pre liečbu neplodnosti.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor