MENU
zdravy-zivot

Super trik proti šediveniu: Vec, ktorú má každý doma stopne aj padanie vlasov

Proti vypadávaniu vlasov i šediveniu pomôže rozmarínový olej.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Super trik proti šediveniu: Vec, ktorú má každý doma stopne aj padanie vlasov

Ide o jednoduchý nechemický spôsob, ako podporiť rast vlasov. Fungovať by mal už po troch mesiacoch. Tento tip dokonca odporúčajú aj dermatológovia.

Je dosť možné, že po lete si mnohí z nás budú zbierať vlasy v chumáčoch z koberca a parkiet. Vlasy zničené od slnka, vetra a znečistenia budú potrebovať v prvých jesenných týždňoch adekvátnu starostlivosť. Špeciálny trik pomôže aj tým, ktorých trápi predčasné plešatenie - a nemusí ísť len o pánov.

Navyše môže pomôcť spomaliť šedivenie, ak vás nebaví donekonečna farbiť si odrasty. Nejde pritom o internetový výmysel, na jednoduchú prírodnú pomôcku zamerali svoju pozornosť zahraniční vedci.

Na čo prišli? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor