MENU
zdravy-zivot

Schudnite LEN vďaka jednej bežnej veci. Zaručene funguje!

Happy,Girl,Showing,Her,Slim,Figure,After,Workout
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Schudnite LEN vďaka jednej bežnej veci. Zaručene funguje!

Ak sa chudnutie spojí s oddychom a pohodou, tak to ide jedna radosť. Vyrazte na hory a spoznajte krásne miesta, načerpajte energiu a schudnite zároveň. V tomto článku sme sa inšpirovali webom Nový čas pre ženy.

Vysokohorská turistika je túra po mierne náročnom až náročnom horskom teréne.  Ide o najprirodzenejší pohyb pre človeka, a preto sa nemôžete diviť, že vďaka nej ste v dobrej fyzickej aj psychickej pohode.

Spáľte kalórie turistikou

Chôdza je ideálny spôsob ako odštartovať chudnutie.Chôdza je ideálny spôsob ako odštartovať chudnutie.
Zdroj: Shutterstock

Na to aby, sa z vás stal turista, nepotrebujete špeciálne schopnosti ani byť vrcholovým športovcom. Turistiku môže robiť naozaj každý bez rozdielu veku. Stačí vám jasný plán s cieľom, pevné trekingové topánky,  outdoorové a funkčné oblečenie. Dôležité tiež je, aby ste vedeli, ako ste na tom s kondíciou, a podľa toho sa pri turistike zariadili a svoje sily nepodcenili.Pri svižnej turistickej chôdzi a výstupe na vrcholy môžete schudnúť veľmi rýchlo.

Ako na to?

Sledujte si tepovú frekvenciu a nepoľavujte. Tú si viete zistiť podľa kalkulačiek na výpočet tepovej frekvencie. Telo začína spaľovať pri frekvencii okolo 120 úderov za minútu. Táto hodnota je orientačná, a líši sa v závislosti od veku, pohlavia a hmotnosti. V dobe technológií  si nie je problém frekvenciu zmerať za pomoci smartfónov alebo inteligentných fitness hodiniek či náramkov.

Na čo nezabudnúť?

Za hodinu turistiky po miernom teréne spálite okolo 350 – 500 kcal.  Väčšinou bývajú túry poldňové až celodenné, takže si môžete prepočítať koľko energie spálite. Nezabudnite si na ňu zobrať aj niečo na doplnenie síl. Dobré je mať poruke čosi sladké na rýchle doplnenie energie. A bez fľaše s vodou sa na túru ani nevyberajte. 

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor