MENU
zdravy-zivot

Schudnite LEN vďaka jednej bežnej veci. Zaručene funguje!

Happy,Girl,Showing,Her,Slim,Figure,After,Workout

Súvisiace témy

Zdravý život

Schudnite LEN vďaka jednej bežnej veci. Zaručene funguje!

Ak sa chudnutie spojí s oddychom a pohodou, tak to ide jedna radosť. Vyrazte na hory a spoznajte krásne miesta, načerpajte energiu a schudnite zároveň. V tomto článku sme sa inšpirovali webom Nový čas pre ženy.

Vysokohorská turistika je túra po mierne náročnom až náročnom horskom teréne.  Ide o najprirodzenejší pohyb pre človeka, a preto sa nemôžete diviť, že vďaka nej ste v dobrej fyzickej aj psychickej pohode.

Spáľte kalórie turistikou

Chôdza je ideálny spôsob ako odštartovať chudnutie.Chôdza je ideálny spôsob ako odštartovať chudnutie.
Zdroj: Shutterstock

Na to aby, sa z vás stal turista, nepotrebujete špeciálne schopnosti ani byť vrcholovým športovcom. Turistiku môže robiť naozaj každý bez rozdielu veku. Stačí vám jasný plán s cieľom, pevné trekingové topánky,  outdoorové a funkčné oblečenie. Dôležité tiež je, aby ste vedeli, ako ste na tom s kondíciou, a podľa toho sa pri turistike zariadili a svoje sily nepodcenili.Pri svižnej turistickej chôdzi a výstupe na vrcholy môžete schudnúť veľmi rýchlo.

Ako na to?

Sledujte si tepovú frekvenciu a nepoľavujte. Tú si viete zistiť podľa kalkulačiek na výpočet tepovej frekvencie. Telo začína spaľovať pri frekvencii okolo 120 úderov za minútu. Táto hodnota je orientačná, a líši sa v závislosti od veku, pohlavia a hmotnosti. V dobe technológií  si nie je problém frekvenciu zmerať za pomoci smartfónov alebo inteligentných fitness hodiniek či náramkov.

Na čo nezabudnúť?

Za hodinu turistiky po miernom teréne spálite okolo 350 – 500 kcal.  Väčšinou bývajú túry poldňové až celodenné, takže si môžete prepočítať koľko energie spálite. Nezabudnite si na ňu zobrať aj niečo na doplnenie síl. Dobré je mať poruke čosi sladké na rýchle doplnenie energie. A bez fľaše s vodou sa na túru ani nevyberajte. 

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac

Syn stále krváca z nosa, lekári nič nezistili. Čo to môže byť?

Sliznica nosa a nosová prepážka sú popretkávané systémom žíl a drobných cievok, ktoré nos prekrvujú a zároveň ohrievajú vdychovaný vzduch. Občas tento systém niečo naruší a dochádza ku krvácaniu z nosa. Sliznica nosa u detí je omnoho mäkšia a tenšia ako u dospelých. Spontánne krvácanie je časté u starších ľudí, ktorých krv sa zráža pomalšie, a u detí medzi 3. a 10. rokom. Deje sa často bez zjavnej príčiny, aj pre alergiu alebo angínu. Nezriedka ho spôsobí neprimeraná manipulácia prstami v nose, príliš silné fúkanie pri nádche či suchý vzduch v domácnosti, ale aj nadmerný fyzický alebo duševný stres a u adolescentov hormonálne zmeny. Krv z nosa sa u detí môže objaviť aj počas spánku. Ak to nie je častý jav, nemusíte sa obávať. Najnebezpečnejším faktorom vyvolávajúcim krvácanie z nosa je nedostatok kyseliny askorbovej, vápnika alebo vitamínu K. Ak je výtok z nosnej dutiny intenzívny a hojný, trvá viac ako 15 minút, sprevádza ho strata vedomia alebo zvracanie, konzultujte to s lekárom. O skutočných príčinách sa dozviete až po dôkladnom vyšetrení. Diferenciálny krvný obraz sa mení podľa veku dieťaťa. Všeobecný lekár ho u vášho dieťaťa zhodnotil určite správne vzhľadom na jeho vek i klinický obraz.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor