MENU
novinky-a-odbornici

Naozaj fungujú tukožrútske potraviny? Odborníčka hovorí jasne

Hard,Choice.,Yound,Sporty,Woman,Is,Choosing,Between,Fruits,And
Zdroj: Shutterstock
Novinky a odborníci

Naozaj fungujú tukožrútske potraviny? Odborníčka hovorí jasne

Každý deň jeden grapefruit alebo plná misa kapustového šalátu by mali pomôcť roztápať tuky na bruchu, bokoch aj zadku. Pozrite sa na tukožrútske potraviny očami špecialistky na výživu.

Počuli ste už o „tukožrútskych“ potravinách? Ich úžasnou schopnosťou je, že vám pomôžu  oslobodiť sa od tukov. Nálepkou „tukožrút“ sa pýši grapefruit, citrón, ananás, morské riasy, čerstvá nakrájaná hlávková kapusta, škorica, káva, zelený čaj, zázvor aj čili. Nikto nepochybuje, že sú plné vitamínov a niektoré vás zahrejú, dodajú energiu, uvoľnia nos od nádchy alebo upravia trávenie a zbavia zápchy, ale naozaj „zožerú“ tuky?“

Grapefruit nezmaže klobásu

Tuky Tuky
Tuky "nezožerie" ani grep.
Zdroj: Shutterstock

Odpoveď vás nepoteší, tuky nezožerú žiadne potraviny. „Keby existovali potraviny, ktoré zožerú tuky, všetci by sme boli štíhli,“ konštatuje výživová poradkyňa Michaela Piačková. Žiadne jedlo za vás nespáli tuk, ktorý ste do seba dostali opäť len jedlom. „To by bolo veľmi jednoduché. Nemyslite si, že jeden grapefruit zmaže, že ste zjedli pečenú klobásu alebo slaninu a pohár ananásovej šťavy vymaže tuk zo smotanového zákusku. Tak to nefunguje,“ hovorí odborníčka. 

Článok pokračuje na ďalšej strane►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor