MENU
zdravy-zivot

Spáli tuky, zníži tlak a 7 ďalších vecí vám vylepší KARDIO cvičenie

Attractive,Fit,Woman,Practicing,Side,Lunges,,Exercising,On,The,Beach
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Spáli tuky, zníži tlak a 7 ďalších vecí vám vylepší KARDIO cvičenie

Kardio cvičenie si veľa z vás spája s chudnutím, ale zaradiť by ste ho mali do dennej rutiny bez ohľadu na to, či zhadzujete kilá, alebo nie. A to preto, lebo zlepšuje celkový zdravotný stav a udržuje vás v dobrej kondícii. 

Beh, chôdza, plávanie, korčuľovanie, bicyklovanie alebo trenažér vo fitness. To všetko zahŕňa kardio tréning, čiže aeróbne cvičenie, pri ktorom dochádza k obnove energie v pracujúcich svaloch a k efektívnemu spaľovaniu tukov a cukrov za prítomnosti kyslíka. Pravidelný pohyb pomáha predchádzať mnohým ochoreniam.

Začnite cvičiť pre týchto 9 dôvodov ►►►

1. Chudnutie

Kardio cvičením sa naozaj chudne rýchlejšie, a to najmä v oblasti problematických partií ako sú stehná a brucho. Už 30 – 45 minútové kardio aspoň 3 – 4-krát do týždňa v spojení so silovým tréningom rozbehne váš metabolizmus a zabezpečí vám rýchly úbytok váhy.

Pokračovať Ďalej (1/9)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor