MENU
zdravy-zivot

SOS záchrana pre žalúdok. Vyskúšajte 8 najlepších potravín pri tráviacich ťažkostiach

Koniec maškrtenia? Nakopnite trávenie malou zmenou v jedálničku.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

SOS záchrana pre žalúdok. Vyskúšajte 8 najlepších potravín pri tráviacich ťažkostiach

Aj vy ste sa cez sviatky prejedli? S jedlo ste si trávenie pokazili, s jedlom si ho aj napravte.

Z času na čas každý pocíti, že nemá trávenie v poriadku. Obzvlášť, ak je po najhojnejších sviatkoch roka. Žalúdok je rozhádzaný a potrebuje upokojiť. S tráviacimi ťažkosťami sa tiež spája nadúvanie, zlé vyprázdňovanie alebo nadmerná tvorba tráviacich kyselín. 

Čítajte aj: Tanier plný zdravia: 4 polievky zaženú príznaky choroby

Existuje však niekoľko spôsobov, ako si žalúdok a tiež celkové trávenie upokojiť, píše portál Healthline. Okrem striedmosti pri konzumácii jedál si môžete pomôcť správnym výberom potravín. Pomôžu vám cítiť sa lepšie a rýchlejšie vrátiť trávenie do starých koľají. Naštartujete tiež prípadné zhadzovanie neželaných kíl.

Sladké drievko

Liečba sladkým drievkom zmierňuje bolesť žalúdka, znižuje zápal sliznice a zvyšuje produkciu hlienu na ochranu tkanív pred žalúdočnou kyselinou. Zároveň pomáha predchádzať vzniku žalúdočných vredov. Tento populárny prírodný liek môžete konzumovať vo forme čaju, sladkého pelendreku alebo výťažkov. Vo všeobecnosti je sladké drievko upokojujúcou bylinkou pre črevný trakt a môže pomôcť zmierniť zápaly a infekcie, ktoré prispievajú k žalúdočnej nevoľnosti.Liečba sladkým drievkom zmierňuje bolesť žalúdka, znižuje zápal sliznice a zvyšuje produkciu hlienu na ochranu tkanív pred žalúdočnou kyselinou. Zároveň pomáha predchádzať vzniku žalúdočných vredov. Tento populárny prírodný liek môžete konzumovať vo forme čaju, sladkého pelendreku alebo výťažkov. Vo všeobecnosti je sladké drievko upokojujúcou bylinkou pre črevný trakt a môže pomôcť zmierniť zápaly a infekcie, ktoré prispievajú k žalúdočnej nevoľnosti.
Liečba sladkým drievkom zmierňuje bolesť žalúdka, znižuje zápal sliznice a zvyšuje produkciu hlienu na ochranu tkanív pred žalúdočnou kyselinou. Zároveň pomáha predchádzať vzniku žalúdočných vredov. Tento populárny prírodný liek môžete konzumovať vo forme čaju, sladkého pelendreku alebo výťažkov. Vo všeobecnosti je sladké drievko upokojujúcou bylinkou pre črevný trakt a môže pomôcť zmierniť zápaly a infekcie, ktoré prispievajú k žalúdočnej nevoľnosti.
Zdroj: Shutterstock

Liečba sladkým drievkom zmierňuje bolesť žalúdka, znižuje zápal sliznice a zvyšuje produkciu hlienu na ochranu tkanív pred žalúdočnou kyselinou. Zároveň pomáha predchádzať vzniku žalúdočných vredov. Tento populárny prírodný liek môžete konzumovať vo forme čaju, sladkého pelendreku alebo výťažkov. Vo všeobecnosti je sladké drievko upokojujúcou bylinkou pre črevný trakt a môže pomôcť zmierniť zápaly a infekcie, ktoré prispievajú k žalúdočnej nevoľnosti.

Vyskúšajte 7 ďalších potravín pre žalúdočné ťažkosti. Čítajte ►►►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor