MENU
zdravy-zivot

3 prírodné recepty na problémy so zápchou. Čo rozhýbe črevá?

Woman,Sitting,On,Toilet,With,Toilet,Paper,-,Constipation,Concept

Súvisiace témy

Zdravý život

3 prírodné recepty na problémy so zápchou. Čo rozhýbe črevá?

Trápi vás akné, zápcha alebo potrebujete posilniť imunitný systém? Zoberte si na pomoc ovocie.

Ovocie ponúka širokú škálu prírodných prostriedkov ako vyriešiť zdravotné problémy a pomôcť prirodzenej obranyschopnosti.

Slivky

Ak slivky zbavíte kôstok, môžete ich sušiť v celku.Ak slivky zbavíte kôstok, môžete ich sušiť v celku.
Zdroj: Shutterstock

Sušené slivky na rozdiel od čerstvých obsahujú bór. Ten u žien po menopauze bráni strate vápnika z kostí. U mužov zase zvyšuje hladinu testosterónu a podporuje rast svalovej hmoty.

  • Energetická hodnota troch sušených sliviek: 252 kJ
  • Obsah vlákniny: 2 g
  • Ovocie je vhodné pre: ženy v prechode, kulturistov
  • Náš tip: Nejedzte ich pred dlhou cestou, preženie vás.
Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor