MENU
zdravy-zivot

Schudla 36 kíl, aj keď necvičí: Bianka z Levíc prišla na dôležité pravidlo

Bianka Živická perfektne schudla
Zdroj: archív Bianky Živickej
Zdravý život

Schudla 36 kíl, aj keď necvičí: Bianka z Levíc prišla na dôležité pravidlo

Mladá Levičanka si ako mnoho ľudí snažiacich sa chudnúť prešla mnohými sklamaniami a neúspechmi. Nakoniec prišla na zlaté pravidlo.

Bianka Živická z Levíc priznáva, že už mala v živote niekoľko pokusov o schudnutie. „Nie som ten typ, ktorý si môže dať večer slaninku s klobásou a nevidieť to. Potom si to musím odcvičiť a mať disciplínu,“ zverila sa Novému času pre ženy.

Skúsila všetko – od cvičenia podľa elementov až po to najhoršie, čo môžete svojmu telu urobiť, teda jesť jedlá z prášku na báze ketózy. Mladá mamička vraví, že je pravda, že po tejto strave schudla najviac vo svojom živote, no zároveň bola stále hladná, nervózna a podráždená.

Bianka Živická perfektne schudla.Bianka Živická perfektne schudla.
Zdroj: archív Bianky Živickej

Keď som začala jesť znovu normálnu stravu, tak som pribrala ešte viac, ako som mala počiatočnú hmotnosť. Potom som si platila osobného trénera a podarilo sa mi schudnúť znova, ale keďže som nemala znalosti o stravovaní, prišlo prvé tehotenstvo a znova som pribrala.

Dnes sa však pýši úžasnou postavou o 36 kilogramov ľahšou. Ako sa to dvadsaťosemročnej Bianke podarilo? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor