MENU
zdravy-zivot

Skyr je skvelý na chudnutie: Skúste ho takto na tri dni, mínus dve kilá ako nič

Skúste jogurtovú diétu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Skyr je skvelý na chudnutie: Skúste ho takto na tri dni, mínus dve kilá ako nič

Mliečne výrobky bývajú pri chudnutí podceňovanou zložkou. Nemusíte siahať hneď po nízkotučnej verzii, dôležité je celkové zloženie.

V Čase pre ženy sľubujú pri dodržiavaní tejto diéty až dve kilá dole počas troch dní. Schudnete jedine vtedy, ak váš kalorický príjem bude mierne nižší ako kalorický výdaj, vylúčite vyprážané jedlá, sladké a alkohol. Na druhej strane kalorický príjem nesmiete zredukovať extrémne, inak trojdňové odopieranie vyjde nielen nazmar ale aj draho. 

Podstatou diéty je sfuknčnenie trávenia a teda podpora metabolizmu. Túto surovinu doplňte do jedálnička popri ďalších zdravých potravinách akými sú bielkoviny, zdravé tuky, komplexné sacharidy a vláknina v ovocí a v zelenine. 

Pripravte sa na:

● zníženie energie v dôsledku nižšieho príjmu kalórií;
miernu únavu či zníženie výkonu;
● takzvané krútenie čriev (telo môže reagovať na zvýšený príjem živočíšnych bielkovín);
vylúčenie intenzívneho tréningu či cvičenia

Poznáte skyr? 

Skyr je vlastne jogurt, ale pochádza z Islandu a mierne sa od našich jogurtov líši v zložení. To tvorí v priemere 12 % proteínov, 3 % sacharidov, 0,5 % tuku a veľké množstvo vápnika. Bežne ho dostanete kúpiť aj v reťazcoch, namiesto neho však v diéte obstojí aj grécky jogurt.  Najlepšie je kombinovať ho s ovocím, so zeleninou, semienkami či s orieškami. A pozor, ak ste boli zvyknuté len na tri jedlá denne, ich počet sa navýši na päť. Okrem olovrantu pridajte desiatu.

Ako bude vyzerať vaša diéta najbližšie tri dni? 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor