MENU
zdravy-zivot

Super zimné jedlo proti cholesterolu: Toto jedzte denne, pomôže aj pri chudnutí

Pohánku by ste si mali v zime dopriať každý deň.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Super zimné jedlo proti cholesterolu: Toto jedzte denne, pomôže aj pri chudnutí

Je to slovenská klasika, no takmer zabudnutá. Chuť môže mnohých odradiť, no máme tip, ako to napraviť.

Má množstvo vitamínov B1, minerálov, obzvlášť horčíka a cenných živín vrátane bielkovín, vlákniny, železa, zinku a fosforu. Neobsahuje lepok a na zimu je skrátka perfektná. Preventívne pomôže aj v boji s nachladnutím, epidémiami a nepriaznivým počasím. Nájdete v nej veľa vlákniny, ktorá pomáha udržiavať črevá zdravé. Tak isto pomáha znížiť hladinu cholesterolu v krvi a pomáha predchádzať ochoreniam srdca.

Navyše môže pomôcť pri chudnutí a udržaní zdravej hmotnosti. Jej vysoký obsah železa môže pomôcť pri predchádzaní anémie, a obsah fosforu pomáha posilniť vaše zuby a kosti. Okrem toho sa ľahko trávi a môže byť dobrým zdrojom energie.

Mali by ste po nej siahnuť, ak máte cievne problémy, hemoroidy alebo kŕčové žily, tiež pri potrebe pomôcť psychike a pri fyzickej námahe. 

O aký plod ide? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor