MENU
Zdravý život

Vaginálne infekcie porazíte aj bez chémie. Vyskúšajte TÚTO domácu liečbu

Cesnak

Najúčinnejšie proti zápalom je použiť rozotrený cesnak.Najúčinnejšie proti zápalom je použiť rozotrený cesnak.
Najúčinnejšie proti zápalom je použiť rozotrený cesnak.
Zdroj: Shutterstock

Vykazuje vysokú aktivitu proti kvasinkám Candida albicans. Hlavnými zložkami, ktoré majú antifungálne vlastnosti sú allyl sulfidy a allicín. Allicín je jedna z aktívnych zložiek čerstvo rozotreného cesnaku. Má antimikrobiálnu, antimykotickú a antiparazitickú aktivitu. Môžete ho priamo konzumovať, ale opatrne, je ťažký na žalúdok a môže spôsobiť tráviace problémy, nevoľnosť a znížiť tlak. Z cesnaku si môžete pripraviť prášok, alkoholový alebo vodný extrakt, môžete vydestilovať olej, alebo použiť v rozotrenej forme.

SPÄŤ
2/7
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor