MENU
zdravy-zivot

Vaginálne infekcie porazíte aj bez chémie. Vyskúšajte TÚTO domácu liečbu

Young,Woman,With,Flower,On,Light,Background.,Gynecology,Concept
Zdroj: SHUTTERSTOCK
Zdravý život

Vaginálne infekcie porazíte aj bez chémie. Vyskúšajte TÚTO domácu liečbu

Mierne vaginálne zápaly je možné liečiť aj niektorými druhmi prírodných látok. Tie vykazujú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti a zmierňujú prejavy infekcie.

Prečo vás trápi?

Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.
Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.
Zdroj: Shutterstock

Ženy, ktoré trápia vaginálne zápaly vedia, aké je to nepríjemné a obťažujúce. Ich najväčším prianím je čo najrýchlejšie uvoľnenie od príznakov a pocit pohody. Tieto infekcie sú spôsobené  kvasinkami rodu Candina, a preto sa im hovorí aj kandidózy.

Kvasinky narúšajú prirodzenú mikroflóru pošvy, a tak sa infekcia začína rozvíjať. To vyvoláva svrbenie, pálenie, výtoky, opuchy, začervenanie a niekedy až bolesti pošvy. Ako čo najrýchlejšie uľaviť od týchto príznakov? Existuje aj prírodná liečba, ktorá v prípade týchto prejavov môže pomôcť. V prípade stále pretrvávajúcich problémov však neodkladajte návštevu gynekologickej ambulancie.

„Niektoré druhy prírodných látok vykazujú antifungálne a antibakteriálne vlastnosti. Všetky uvedené liečivá ale užívajte vnútorne vo forme tinktúr, výluhov a olejov,“ odporúča MUDr. Muránska.

Aké prírodné látky môžete použiť na domácu liečbu kandidózy sa dočítate na ďalších stranách:

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor