MENU
zdravy-zivot

Vaginálne infekcie porazíte aj bez chémie. Vyskúšajte TÚTO domácu liečbu

Young,Woman,With,Flower,On,Light,Background.,Gynecology,Concept
Zdravý život

Vaginálne infekcie porazíte aj bez chémie. Vyskúšajte TÚTO domácu liečbu

Mierne vaginálne zápaly je možné liečiť aj niektorými druhmi prírodných látok. Tie vykazujú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti a zmierňujú prejavy infekcie.

Prečo vás trápi?

Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.
Kvasinky spôsobujú vaginálne infekcie, ktoré sa prejavujú pálením a svrbením.
Zdroj: Shutterstock

Ženy, ktoré trápia vaginálne zápaly vedia, aké je to nepríjemné a obťažujúce. Ich najväčším prianím je čo najrýchlejšie uvoľnenie od príznakov a pocit pohody. Tieto infekcie sú spôsobené  kvasinkami rodu Candina, a preto sa im hovorí aj kandidózy.

Kvasinky narúšajú prirodzenú mikroflóru pošvy, a tak sa infekcia začína rozvíjať. To vyvoláva svrbenie, pálenie, výtoky, opuchy, začervenanie a niekedy až bolesti pošvy. Ako čo najrýchlejšie uľaviť od týchto príznakov? Existuje aj prírodná liečba, ktorá v prípade týchto prejavov môže pomôcť. V prípade stále pretrvávajúcich problémov však neodkladajte návštevu gynekologickej ambulancie.

„Niektoré druhy prírodných látok vykazujú antifungálne a antibakteriálne vlastnosti. Všetky uvedené liečivá ale užívajte vnútorne vo forme tinktúr, výluhov a olejov.“, odporúča MUDr. Muránska.

Aké prírodné látky môžete použiť na domácu liečbu kandidózy sa dočítate na ďalších stranách:

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je pravda, že jahody obsahujú menej kalórií ako iné druhy ovocia?

Každý cukor má energetickú hodnotu, bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Jahody majú naozaj relatívne málo kalórií, hlavne preto, že obsahujú veľa vody. Takže vždy záleží od množstva danej potraviny, ktoré skonzumujete. Pre organizmus sú lepšie prírodné jednoduché cukry, napríklad fruktóza z ovocia, ako priemyselne vyrobené sladkosti. Ovocie obsahuje aj veľa vitamínov, minerálov, vlákniny či stopových prvkov, preto by ste ho mali konzumovať. Jeho energetickú hodnotu si však započítajte do celkového denného príjmu.

čítať viac

Aká je príčina neustále sa opakujúceho opuchu sliznice nosa?

Zistiť príčinu chronickej dlhotrvajúcej nádchy a pokašliavania môže byť zložitá diagnostická výzva. Alergiológ pri diagnostike úzko spolupracuje s ORL špecialistom a s pľúcnym lekárom. Pri základnom diagnostickom postupe sa vylúči infekčný pôvod, teda prítomnosť baktérií, vírusov, húb, a alergický pôvod. ORL lekár pomocou endoskopie, röntgenového vyšetrenia, počítačovej tomografie alebo magnetickej rezonancie vylúči anatomické zmeny či polypy a spraví ster zo sliznice nosa na prítomnosť eozinofilov. Pri pokašliavaní u detí sa zameriavame aj na vylúčenie možného refluxu, cystickej fibrózy či ochorenia týkajúceho sa riasinkového epitelu sliznice nosa. Príčina upchatého nosa je aj napriek diagnostike mnohokrát nejasná.

V lekárskej terminológii sa posledné roky sa zaužívali pojmy ako NANIPER, nealergická neinfekčná celoročná nádcha, NARES, nealergická nádcha s eozinofíliou, a NINAR, neinfekčná nealergická nádcha. Je dôležité vystopovať spúšťač ťažkostí - môže to byť napríklad zmena teploty, vlhkosť, tlak vzduchu, chemické látky, vône, emočné stimuly, fyzická záťaž, hormonálne zmeny, lieky. V minulosti sa predpokladalo, že hlavným mechanizmom nádchy u týchto spúšťačov je rozšírenie ciev v nose za spoluúčasti autonómneho nervového systému, teraz sa zmeny v sliznici nosa dávajú do súvislosti aj so zápalovými procesmi za spoluúčasti imunitného systému.

Liečba lokálnymi kortikoidmi je často veľmi účinná, keďže ovplyvňuje viaceré ťažkosti pacienta. U detí túto liečbu aplikujeme krátkodobo, pričom sledujeme jej efekt. Ako doplnok liečby vyskúšajte u syna preplachovanie nosa pomocou špeciálnej kanvičky a naučte ho dychovú gymnastiku cez nos.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor