MENU
zdravy-zivot

Skrotil cholesterol a dal dole 30 kíl. Čo mu v 60 výrazne uľahčilo chudnutie?

×
Zdravý život

Skrotil cholesterol a dal dole 30 kíl. Čo mu v 60 výrazne uľahčilo chudnutie?

Dá sa to aj s veľkým bruchom, cholesterolom a vo vyššom veku. Steve Ramsden z Veľkej Británie je toho živým dôkazom.

Ešte takto pred rokom Steve Ramsden, zdravotník z britského Yorkshiru, vážil metrák, bral tabletky na cholesterol, bál sa cukrovky a sotva fučal. Dnes má 72 kíl a so šesťdesiatkou na krku vyzerá mimoriadne sexi.  Ako mnoho iných, ktorým sa podarilo super schudnúť, sa okrem super formy teší aj z vylepšeného zdravia. 

Nebolo to jednoduché a musel sa veľmi prekonať.  Zlom v jeho živote nastal, keď v práci niesol pacienta a zradil ho chrbát. Bolesti i výčitky, že by so svojimi najbližšími pre zdravotné problémy nemusel už dlho pobudnúť, ho doviedli do posilňovne. A to nie do hocijakej, ale posilňovne jeho vlastného syna. Okrem miesta na cvičenie tak získal aj zadarmo osobného trénera.

Takéto šťastie však nebolo hlavným spúšťačom jeho parádnej premeny. Musel poriadne zamakať. Odmena však prišla už za veľmi krátky čas. Čo presne musel urobiť? A ako vyzeral pred premenou? Pokračovanie na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor