MENU
zdravy-zivot

Brečtan má zázračné účinky na pokožku. Pozrite s čím si hravo poradí

Celulitída a káva

Súvisiace témy

Zdravý život

Brečtan má zázračné účinky na pokožku. Pozrite s čím si hravo poradí

Akurát ste zo skrine vytiahli šortky, ale pri pohľade do zrkadla ste ich radšej dali naspäť a vybrali niečo, čo vám zakrylo stehná. A prečo? Asi tušíme. Ak vás trápi celulitída, tak prezradíme ako sa jej rýchlo zbaviť.

Na leto sa tešíte určite už dlho a konečne prišlo, a s ním aj obmena šatníka. Chcete ukázať krásne hladkú a opálenú pokožku v minišatách alebo šortkách. Lenže stále nemáte odvahu odhaliť kúsok z vášho tela. Dôvodom môže byť aj nepekná pomarančová koža - celulitída. Tieto tukové vankúšiky na stehnách, zadku alebo iných častiach tela nie sú len problémom žien s kilami navyše. Trápi aj štíhle ženy. Prečo vôbec vzniká?

Kde je problém?

Celulitída je kozmetický problém a vzniká pri nesprávnej funkcii lymfatického systému.Celulitída je kozmetický problém a vzniká pri nesprávnej funkcii lymfatického systému.
Celulitída je kozmetický problém a vzniká pri nesprávnej funkcii lymfatického systému.
Zdroj: Shutterstock

Celulitída vzniká v podkožnom tkanive pri nesprávnej funkcii lymfatického systému, ktorého úlohou je odvádzať toxíny z tela. Ak lymfa nefunguje, cirkulácia vody v tele je spomalená a vplyvom nahromadených toxínov dochádza k tvorbe hrbolčekov a priehlbiniek, ktoré vytvárajú nelichotivý vzhľad kože, teda celulitídu.

Ide o kozmetický problém, ale pri nesprávnej starostlivosti o lymfatický systém môže prísť neskôr aj k tvorbe akné a oslabeniu imunity, s ktorou potom prichádzajú vážnejšie ochorenia. Takže lymfatickú masáž netreba podceniť a dopriať si ju pravidelne.

Ale máme tu ešte ďalší skvelý tip ako zvládnuť boj s celulitídou. A nemusíte nikde chodiť, stačí si doma pripraviť rastlinnú mastičku, olej alebo zábal z brečtanu. Prírodné liečivo účinne zabojuje s pomarančovou kožou a vyhladí vám pokožku.

Tip na brečtanovú kúru máme z redakcie Záhradkár. Čítajte na ďalších stranách ako môžete využiť liečivú silu brečtanu ►►►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je pravda, že jahody obsahujú menej kalórií ako iné druhy ovocia?

Každý cukor má energetickú hodnotu, bez ohľadu na to, z akého zdroja pochádza. Jahody majú naozaj relatívne málo kalórií, hlavne preto, že obsahujú veľa vody. Takže vždy záleží od množstva danej potraviny, ktoré skonzumujete. Pre organizmus sú lepšie prírodné jednoduché cukry, napríklad fruktóza z ovocia, ako priemyselne vyrobené sladkosti. Ovocie obsahuje aj veľa vitamínov, minerálov, vlákniny či stopových prvkov, preto by ste ho mali konzumovať. Jeho energetickú hodnotu si však započítajte do celkového denného príjmu.

čítať viac

Aká je príčina neustále sa opakujúceho opuchu sliznice nosa?

Zistiť príčinu chronickej dlhotrvajúcej nádchy a pokašliavania môže byť zložitá diagnostická výzva. Alergiológ pri diagnostike úzko spolupracuje s ORL špecialistom a s pľúcnym lekárom. Pri základnom diagnostickom postupe sa vylúči infekčný pôvod, teda prítomnosť baktérií, vírusov, húb, a alergický pôvod. ORL lekár pomocou endoskopie, röntgenového vyšetrenia, počítačovej tomografie alebo magnetickej rezonancie vylúči anatomické zmeny či polypy a spraví ster zo sliznice nosa na prítomnosť eozinofilov. Pri pokašliavaní u detí sa zameriavame aj na vylúčenie možného refluxu, cystickej fibrózy či ochorenia týkajúceho sa riasinkového epitelu sliznice nosa. Príčina upchatého nosa je aj napriek diagnostike mnohokrát nejasná.

V lekárskej terminológii sa posledné roky sa zaužívali pojmy ako NANIPER, nealergická neinfekčná celoročná nádcha, NARES, nealergická nádcha s eozinofíliou, a NINAR, neinfekčná nealergická nádcha. Je dôležité vystopovať spúšťač ťažkostí - môže to byť napríklad zmena teploty, vlhkosť, tlak vzduchu, chemické látky, vône, emočné stimuly, fyzická záťaž, hormonálne zmeny, lieky. V minulosti sa predpokladalo, že hlavným mechanizmom nádchy u týchto spúšťačov je rozšírenie ciev v nose za spoluúčasti autonómneho nervového systému, teraz sa zmeny v sliznici nosa dávajú do súvislosti aj so zápalovými procesmi za spoluúčasti imunitného systému.

Liečba lokálnymi kortikoidmi je často veľmi účinná, keďže ovplyvňuje viaceré ťažkosti pacienta. U detí túto liečbu aplikujeme krátkodobo, pričom sledujeme jej efekt. Ako doplnok liečby vyskúšajte u syna preplachovanie nosa pomocou špeciálnej kanvičky a naučte ho dychovú gymnastiku cez nos.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor