MENU
zdravy-zivot

Skolióza, lordóza či kyfóza? Pozrite sa do zrkadla, čo TO znamená

Focus,On,Carefree,Pretty,Girl,Standing,In,Front,Of,Mirror
Zdroj: SHUTTERSTOCK
Zdravý život

Skolióza, lordóza či kyfóza? Pozrite sa do zrkadla, čo TO znamená

Deformity chrbtice trápia veľa ľudí, a ani o tom netušia. Môže za to nezdravý spôsob života, nedostatok pohybu a sedavé zamestnanie.

Ide o problém, ktorý sa môže týkať každého z vás. Častokrát si pri práci za počítačom, pri pozeraní televízie alebo pri jedení ani neuvedomujete, že sedíte nesprávne a škodíte svojej chrbtici. Pociťujete bolesti nielen chrbta, svalov, ale aj iných častí tela.

Dlhé sedenie negatívne vplýva na držanie tela.Dlhé sedenie negatívne vplýva na držanie tela.
Dlhé sedenie negatívne vplýva na držanie tela.
Zdroj: Shutterstock

Rovnako hrozí deformácia chrbtice, a z toho potom už plynú aj vážne zdravotné problémy. Stačí sa vystrieť a správne sedieť. Ak si neviete sami zvoliť vhodný posed na stoličke, alebo vám chrbát stále padá, dnes nájdete množstvo pomôcok na zdravý chrbát, ktoré vám s oporou chrbta pomôžu. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor