MENU
zdravy-zivot

Schudol 85 kíl a vyliečil si pečeň: Pomohla mu táto vec, je úplne zadarmo

Ľubošovi Kmeťovi sa podarilo schudnúť 85 kilogramov. Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock, ilustračné foto
Zdravý život

Schudol 85 kíl a vyliečil si pečeň: Pomohla mu táto vec, je úplne zadarmo

Ľuboš Kmeť dnes behá maratóny a vrátil sa aj k záľube z mladosti. Spraviť prvý krok nebolo ľahké, no zvládol to a dnes žije iný život.

Takmer 40 % svetovej populácie má nadváhu alebo obezitu, lepšie na tom nie je ani Slovensko. Približne dve tretiny dospelej slovenskej populácie majú nadhmotnosť alebo obezitu, jeden zo štyroch mužov a jedna zo štyroch žien trpí obezitou. Toto chronické ochorenie sa stalo závažným problémom 21. storočia, ku ktorému výrazne prispeli aj nevhodná strava a sedavý spôsob života.

Výsledky výskumu poukazujú na to, že pandémia obezity nie je výlučne dôsledkom genetiky, ale prispieva k nej skôr dramatická zmena nášho životného štýlu v priebehu posledných dekád. Konzumujeme oveľa viac potravy bohatej na kalórie, málo sa hýbeme, máme sedavý spôsob života, zle spíme a oveľa viac sa stresujeme. Všetky tieto faktory majú potenciál zvyšovať našu telesnú hmotnosť.

Bez úprimnej, vytrvalej snahy zmeniť svoj životný štýl, upraviť svoje stravovacie návyky, teda životosprávu a začať svoj nový život po prekonaní obezity, nedáva žiadna terapia záruku úspechu trvalého udržania hmotnosti,“ hovorí Ľuboš Kmeť, ktorý pred troma rokmi na chirurgickej klinike v Banskej Bystrici absolvoval zákrok
bariatricko-metabolickej chirurgie.

Po nej schudol z extrémnych 168,5 kg o 85 kilogramov. Ako však dodáva, hoci operácia mu výrazne pomohla, jeho chudnutie bola komplexná záležitosť.Ako sa mu podarilo zhodiť také enormné množstvo? Pokračovanie na ďalšej strane....

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor