MENU
Zdravý život

Schudol 50 kíl a zbavil sa obrovského PUPKA. Robil iba tieto 3 veci

Začal dvíhať ťažké váhy

Jeho telo bolo samotné ťažkou váhou a tak začal proti tomu bojovať rovnako ťažkými závažiami. Žiadne výhovorky, ale trikrát do týždňa chodil do fitka.  Zameral sa na svoju stravu, vylúčil nezdravé a drahšie jedlá v prospech plnohodnotných potravín, ktoré mu pomohli splniť jeho tréningové ciele a zároveň aj každý mesiac ušetriť. 

Vyprážané musí preč 

Keď som začínal, vedel som, že nechcem byť štíhly - chcel som byť vypracovaný," povedal pre magazín People Hernandez, ktorý svoju cestu za chudnutím zdieľa na Instagrame.

Použil  zdravý rozum. Vyprážané jedlá museli preč, pre svalovú hmotu potreboval zvýšiť príjem bielkovín. Ládoval sa aj tonami zeleniny ako brokolica, či špenát. Chuť na sladké potláčal proteínmi s čokoládovou príchuťou. A hmotnosť strmo padala.

Rutina je základ

Pri budovaní svalov a chudnutí je zásadný dlhodobý prístup. Ak vydržíte, telo sa zmení.  Hernandez si vytvoril prísnu sedemdňovú rutinu, ktorú dodržiaval počas celého týždňa. Správne jedlo, tréningy kombinované s kardiom. Striedal rôzne cvičebné plány na budovanie svalov z časopisov.

Táto štruktúrovaná rutina v posilňovni zmiešaná s prísnou diétou plnohodnotných potravín a jedál bohatých na bielkoviny mu pomohla schudnúť v priemere 12 kíl za mesiac. A potom sa už nezastavil. Keď schudol 50 kilogramov, bol z neho iný človek. Z tučka svalovec a už len udržať. Okrem pekných svalov má už dnes aj nový vzťah.

SPÄŤ
2/2
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac

Pukanie, praskanie a tuhnutie čeľuste? Vyhľadajte odborníka!

Bolesť v oblasti čeľustného kĺbu môže poukazovať na primárnu poruchu v ktorejkoľvek časti úst a tváre. Zvukové fenomény ako pukanie či vŕzganie vychádzajú z narušenia koordinácie pohybu kĺbového disku a ramena sánky. Čeľustný kĺb môže byť poškodený priamym úrazom, zápalom alebo opakovaným chronickým preťažovaním kĺbových plôch pri nesprávnej koordinácii svalového aparátu v oblasti čeľustného kĺbu, ale i v oblasti krčnej chrbtice.

Napríklad chybný zhryz či škrípanie zubov sa prejavujú bolesťou čeľustného kĺbu a žuvacích svalov. Tieto stavy môžu viesť k predčasnej a bolestivej osteoartróze čeľustného kĺbu, spojenej s pocitom stuhnutosti. Pri zápalových reumatických ochoreniach môže byť postihnutý ktorýkoľvek kĺb v tele, teda aj čeľustný.

Pri väčšine týchto ochorení sú však zapálené viaceré kĺby v typických lokalitách. Súčasne sa objavujú celkové príznaky, ako je únava, slabosť, zvýšená teplota. V rámci diferenciálnej diagnostiky bolesti čeľustného kĺbu sú potrebné vyšetrenia u viacerých odborných lekárov – stomatológa, ORL lekára, neurológa a reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor