MENU
zdravy-zivot

Ide to aj na bicykli: 10 zásad pre ploché bruško a efektívnejšie spaľovanie

Spaľujte na bicykli.
Zdravý život

Ide to aj na bicykli: 10 zásad pre ploché bruško a efektívnejšie spaľovanie

Jazdíte, pretože to máte radi? Alebo chcete zhodiť pár kíl? Bicyklovanie je skvelá voľba! 

Máte radšej na bicykli dlhú a ľahkú jazdu, alebo chodíte radšej na krátke a rýchle? Aj v jednom aj v druhom prípade robíte dobre, pretože cyklistika má obrovský prínos pre vaše zdravie a dobrú náladu. Ak športujete, nemusíte sa hneď nevyhnutne vzdať všetkých „hriešnych" potravín, aby sa vám podarilo schudnúť. Stačí ak budete dodržiavať 10 zásad, ktoré vám pomôžu dostať sa do formy. 

1. Dlhá trasa a ľahšie tempo 

Dlhé jazdy v rovnomernom tempe sú najlepším spôsobom ako spaľovať tuk.Dlhé jazdy v rovnomernom tempe sú najlepším spôsobom ako spaľovať tuk.
Dlhé jazdy v rovnomernom tempe sú najlepším spôsobom ako spaľovať tuk.
Zdroj: Shutterstock

Nemusíte vždy len tvrdo makať, aby ste videli na svojom tele rozdiel. Namiesto toho sa snažte jazdiť v tempe, ktoré vám vyhovuje. Snažte sa ho udržať počas celej vašej jazdy. Jazdite dlhšie a pravidelnejšie, ideálne hneď ráno. Dlhé jazdy (až šesť hodín) vám pomôžu spáliť viac tuku a poskytujú vám dobrý vytrvalostný základ pre ďalšiu sezónu.

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia