MENU
zdravy-zivot

Schudla polovicu svojej váhy: Dôležitejšia ako diéta bola jedna vec

Za 3 roky sa jej podarilo schudnúť polovicu svojej váhy.

Súvisiace témy

Zdravý život

Schudla polovicu svojej váhy: Dôležitejšia ako diéta bola jedna vec

Ešte pred 5 rokmi vážila takmer 190 kilogramov a oblečenie si nechávala šiť, pretože ani XXL veľkosti jej nestačili. Rozhodla sa schudnúť a za tri roky zhodila skoro polovicu svojej pôvodnej váhy. Čo jej pomohlo?

Američanka Meghan See (33) vyrastala v rodine, kde bola láska k jedlu na prvom mieste. Milovala fast food a prejedanie viedlo u mnohých členov jej rodiny, tak ako aj u nej, k obezite.

Prejedanie bolo liek na nevydarený vzťah, problémy v práci, zlé rozhodnutia... Jednoducho, na všetko. „Stala sa z toho závislosť a nakoniec nezáležalo na tom, či som mal dobrý alebo zlý deň, upokojila som sa alebo sa odmenila jedlom, aby som sa vyrovnaal s akýmkoľvek rozsahom emócií, ktoré som mala," spomína si mladá žena.

Dnes vyzerá na nespoznanie.Dnes vyzerá na nespoznanie.
Dnes vyzerá na nespoznanie.
Zdroj: //www.instagram.com/p/CVNXaZGgYhA/
Celá FOTOgaléria TU

Bodom zlomu bolo, keď jej ručička na váhe ukazovala takmer 200 kilogramov. V práci musela sedieť s vyhrievacími vankúšikmi, aby prežila deň kvôli ochromujúcej bolesti chrbta. „Zašla som v prejedaní tak ďaleko, že som sa mala problém hýbať.Ťažkosti mi robilo obuť si topánky alebo sa zmestiť na sedadlo v MHD,“ povedala Meghan pre Daily Mail.

Zmeniť životný štýl sa odhodlala v deň, keď v USA prebiehal takzvaný Black Friday s veľkými zľavami vo všetkých obchodoch. Vtedy si nakúpila mnoho produktov na chudnutie v zľave a dohodla sa sama so sebou, že ich bude využívať a pri tom jesť zdravšie a hýbať sa. „Nebolo to ľahké. Rýchleho občerstvenia som sa nechcela vzdať,“ hovorí. Hoci to nebolo jednoduché, vytrvala. Hovorí, že jej hnacím motorom bola rodina, ktorá ju podporovala.

„Veľa vecí mi odporúčala sestra. Začala s chudnutím o niečo skôr a výsledky bolo vidieť. Veľmi som si priala, aby som sa už mohla mať rada. Aby som si v obchode vybrala oblečenie, ktoré je bežne v regáloch,“ zverila sa.

Najdôležitejším na ceste schudnúť bolo zaradiť do svojho života pravidelný pohyb, na ktorý dovtedy nebola zvyknutá. Pomaly skúšala jogu, pilates, rýchlejšiu chôdzu a po niekoľkých mesiacoch začala chodiť do posilňovne.

„Som šťastná, že so svojou dcérou teraz môžem športovať a užívať si cestovanie a všetky bežné činnosti, ktoré rodičia s deťmi robia. V minulosti som toho nebola schopná,“ doplnila.

Meghan s dcérkou kedysi a dnes.Meghan s dcérkou kedysi a dnes.
Meghan s dcérkou kedysi a dnes.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CVDb-uSg-vS/

Teraz je jej snom odstránenie vyťahanej kože, ktorá ju v niektorých veciach stále limituje. V budúcnosti ju tak zrejme čaká operácia, na ktorú si chce našetriť. Potom už bude so svojim telom maximálne spokojná.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor