MENU
zdravy-zivot

Neuveriteľná premena: Žena vyradila z jedálneho lístka TOTO a schudla 90 kíl!

beccas_battle
Zdroj: Instagram@beccas_battle

Súvisiace témy

Zdravý život

Neuveriteľná premena: Žena vyradila z jedálneho lístka TOTO a schudla 90 kíl!

Svoje telo nenávidela. Jedinou cestou k prirodzenej sebaláske bolo schudnúť. Becce pomohlo, keď začala v stravovaní dodržiavať isté pravidlá.

Ťažké životné situácie sa naučila od detsva zajedať. Jedlo bolo pre ňu jediným potešením. Kedykoľvek sa Becca Scheerová (31) z USA  necítila dobre, odmenila sa niečím  dobrým. „Nikdy som sa nenaučila, ako sa vyrovnať so svojimi emóciami, takže som roky strávila len tým, že som ich zatlačila jedlom,"povedala Becca v rozhovrore pre web The Mirror.

Keď som bola staršia, blízky jej hovorili, že ju nikto nebude ľúbiť kvôli jej postave. „Mama sa dokonca pýtala mojich partnerov, ako so mnou môžu byť, keď som taká obrovská. Bolo to veľmi frustrujúce,“ spomína si.

Od partner však negatívne komentáre na jej postavu nikdy nedostala. A aj vďaka tomu sa mala rada, hoci nebola so svojim telom úplne spokojná a pohľad do zrkadla nenávidela.

Celá FOTOgaléria TU

„Nemala som sa rada. Nevedela som si povedať, že mám rada svoje telo. Nebola som šťastná. Pocity šťastia som zažívala, keď som sa prejedala. No vedela som, že takto žiť do konca života nechcem,“ zaspomínala si na minulosť. 

Bála sa o deti

Veľký zlom v jej živote nastal, keď jej zomrel synovec na predávkovanie heroínom. Uvedomila si, ako ľahko človek môže prísť o svojich blízkych a došlo jej, že aj obezita je veľkým strašiakom. Nechcela, aby jej tri deti jedného dňa ostali bez matky, preto sa rozhodla pre veľkú zmenu v stravovaní.

Becca začala s 28-dňovým detoxom spojeným s nízkosacharidovou diétou. Keď sa jej stravovacie návyky začali meniť, prešla na ketodiétu s vysokým obsahom tukov a nízkym obsahom sacharidov, ktorá núti telo spaľovať viac tuku. Jej prvým krokom bolo teda obmedzenie cukrov, od ktorých bola závislá. Prvé dni potom ako obmedzila sladkostí sa cítila hrozne. 

V čase, keď sa rozhodla pre zmenu mala vyše 160 kilogramov. Za rok a pol sa jej však podarilo zhodiť 90. Dnes sa sladkostí ani nedotkne a rovnako sa začala obmedzovať aj ďalšej nezdravej strave. Jej boj s kilami bol dlhý, postupne začala cvičiť a dnes je z nej úplne iný človek. Kvôli vyťahanej koži podstúpila aj operáciu. Svoje jazvy dnes berie ako pripomienku na jej temnú minulosť.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor