MENU
zdravy-zivot

Ryžová voda, cibuľa i moč! Domáce skrášľovacie TRIKY nemajú hraníc

wwww
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Ryžová voda, cibuľa i moč! Domáce skrášľovacie TRIKY nemajú hraníc

Ako ďaleko sú ženy schopné zájsť na ceste za peknými vlasmi? Budete možno prekvapení!

Dlhé a pevné vlasy plné objemu, sú snom mnohých žien. Niektoré sa rozhodnú ísť neraz alternatívnou cestou domácich receptov a babských rád. Dali by ste sa nahovoriť na tieto tri recepty?

1. Maska z cibuľovej šťavy

Cibuľa má veľa pozitívnych účinkov, no len málo z nás vie, že sa dá použiť aj inde ako v kuchyni. Pre pokožku hlavy a vaše vlasy je to hotový booster a preto sa z cibuľovej šťavy dá vytvoriť výborná maska, ktorá okrem vyššie spomenutých účinkov dokáže aj zastaviť ich vypadávanie! Maska pomôže prekvrviť pokožku a stimuluje rast vlasov.Cibuľa má veľa pozitívnych účinkov, no len málo z nás vie, že sa dá použiť aj inde ako v kuchyni. Pre pokožku hlavy a vaše vlasy je to hotový booster a preto sa z cibuľovej šťavy dá vytvoriť výborná maska, ktorá okrem vyššie spomenutých účinkov dokáže aj zastaviť ich vypadávanie! Maska pomôže prekvrviť pokožku a stimuluje rast vlasov.
Cibuľa má veľa pozitívnych účinkov, no len málo z nás vie, že sa dá použiť aj inde ako v kuchyni. Pre pokožku hlavy a vaše vlasy je to hotový booster a preto sa z cibuľovej šťavy dá vytvoriť výborná maska, ktorá okrem vyššie spomenutých účinkov dokáže aj zastaviť ich vypadávanie! Maska pomôže prekvrviť pokožku a stimuluje rast vlasov.
Zdroj: Shutterstock

Ako na to? 

Potrebujete šťavu z 1 cibule, lyžicu ľanového oleja, trochu citrónovej šťavy a vajce. Všetko zmiešajte, rovnomerne naneste na mokré vlasy a pokožku hlavy a vmasírujte. Nechajte pôsobiť 30 minút, potom opláchnite teplou vodou a následne použite kondicionér.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor