MENU
zdravy-zivot

RýchloTEST stresu! Za dve sekundy zistíte, či vám niečo hrozí 

Nepotrebujete psychoanalýzu od odborníka. Urobte si ju sami.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

RýchloTEST stresu! Za dve sekundy zistíte, či vám niečo hrozí 

Odhaľte, ako na tom psychicky ste! Stačí sa zahľadieť na obrázky. Navrhol ich japonský psychiater špeciálne pre svojich pacientov. 

Žijete v ustavičnom strese? V dnešnej dobe sa inak ani nedá. Je však rozdiel v tom, či stres dokážete ventilovať alebo ste pred zrútením. Pozrite si jedenásť obrázkov, ktoré vytvoril japonský psychiater Akiyoshi Kitaoka pre svojich pacientov.

Vystresovaný mozog ich bude vnímať chaoticky, budú sa pred ním hýbať šialenou rýchlosťou. To znamená, že potrebujete okamžitý relax. Ak sa obrázky hýbu pomaly, ste v strese len trochu a dokážete ho zvládať. Pomôže vám aktívny pohyb a dostatok spánku.

V prípade, že sa obrázky vôbec nepohybujú, máte veľmi uvoľnenú a pohodovú myseľ. Možno ani nebudete veriť, že niekomu sa môžu tieto fotografie rozkmitať pred očami. 

Ste pripravení? Ak sa vám z 11 obrázkov rýchlo pohybuje aspoň šesť, musíte začať s intenzívnym a cieleným relaxom! ►

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chcel som dať na vyrážky tekutý púder. Prečo sa už na kiahne nemá používať?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Lieky sa nemajú zapíjať perlivými minerálkami. A neperlivými môžem?

Čo sa týka perlivých nápojov, bublinky tvorí oxid uhličitý, ktorý znižuje pH vody a okysľuje ju. Toto zníženie môže mať vplyv na rozpustenie a vstrebanie tabliet. Samotné bublinky môžu tiež svojou aktivitou urýchliť rozpúšťanie tabliet, čo nemusí byť vždy žiadúce.

Väčším rizikom však môže byť zapíjanie liekov minerálnymi vodami – bez ohľadu na to, či sú perlivé. Minerálne vody totiž obsahujú rozpustené soli vápnika, horčíka, železa a iných látok, ktoré reagujú s viacerými liekmi, ako napríklad s niektorými antibiotikami, liekmi na štítnu žľazu alebo na Parkinsonovu chorobu. Preto je potrebné postupovať pri užívaní liekov podľa inštrukcií v príbalovom letáku alebo zapíjať lieky čistou vodou, či už balenou stolovou alebo z vodovodu. Taká voda neobsa­huje žiad­ne prímesi, ktoré by mohli ovplyvniť účinok lie­kov. Zapamätajte si, lieky treba zapíjať čistou vodou.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor