MENU
zdravy-zivot

RýchloTEST stresu! Za dve sekundy zistíte, či vám niečo hrozí 

Nepotrebujete psychoanalýzu od odborníka. Urobte si ju sami.

Súvisiace témy

Zdravý život

RýchloTEST stresu! Za dve sekundy zistíte, či vám niečo hrozí 

Odhaľte, ako na tom psychicky ste! Stačí sa zahľadieť na obrázky. Navrhol ich japonský psychiater špeciálne pre svojich pacientov. 

Žijete v ustavičnom strese? V dnešnej dobe sa inak ani nedá. Je však rozdiel v tom, či stres dokážete ventilovať alebo ste pred zrútením. Pozrite si jedenásť obrázkov, ktoré vytvoril japonský psychiater Akiyoshi Kitaoka pre svojich pacientov.

Vystresovaný mozog ich bude vnímať chaoticky, budú sa pred ním hýbať šialenou rýchlosťou. To znamená, že potrebujete okamžitý relax. Ak sa obrázky hýbu pomaly, ste v strese len trochu a dokážete ho zvládať. Pomôže vám aktívny pohyb a dostatok spánku.

V prípade, že sa obrázky vôbec nepohybujú, máte veľmi uvoľnenú a pohodovú myseľ. Možno ani nebudete veriť, že niekomu sa môžu tieto fotografie rozkmitať pred očami. 

Ste pripravení? Ak sa vám z 11 obrázkov rýchlo pohybuje aspoň šesť, musíte začať s intenzívnym a cieleným relaxom! ►

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor