Poznáte to, prídete domov z práce neskoro a jediné čo chcete, je rýchla večera. Taká, ktorá vám zaberie len pár minút, no zároveň bude chuťovo dobrá a výživná. Inšpirujte sa 10 tipmi na rýchlu, lacnú a hlavne chutnú večeru.

1. Avokádo toast

Potrebujeme: 

  • avokádo
  • olivový olej
  • citrón
  • soľ, čierne korenie
  • špenát
  • rajčiny
  • cesnak
  • toast

Videorecept plný antioxidantov: Unikátne domáce pesto s tekvicovými semienkami

Základom je chlieb, ktorý opečieme na sucho na panvici.  Potom si pripravíme pomazánku z avokáda, ktorú tvorí avokádo, olivový olej, citrón, čierne korenie a soľ. Môžete pridať aj listy špenátu, rajčiny alebo cesnak. Všetko spolu rozmixujeme do hladka a natrieme na opečený chlieb. Ozdobíme vajíčkom a tekvicovými semienkami alebo sezamom. Pridať si môžete ešte to, čo máte najradšej, sušené paradajky či šunku.

Základom je chlieb, ktorý opečieme na sucho na panvici.  Potom si pripravíme pomazánku z avokáda, ktorú tvorí avokádo, olivový olej, citrón, čierne korenie, soľ. Môžete pridať aj listy špenátu, rajčiny alebo cesnak. Všetko spolu rozmixujeme do hladka a natrieme na opečený chlieb. Ozdobíme vajíčkom a tekvicovými semienkami alebo sezamom. Pridať si môžete ešte to, čo máte najradšej, sušené paradajky či šunku.Základom je chlieb, ktorý opečieme na sucho na panvici.  Potom si pripravíme pomazánku z avokáda, ktorú tvorí avokádo, olivový olej, citrón, čierne korenie, soľ. Môžete pridať aj listy špenátu, rajčiny alebo cesnak. Všetko spolu rozmixujeme do hladka a natrieme na opečený chlieb. Ozdobíme vajíčkom a tekvicovými semienkami alebo sezamom. Pridať si môžete ešte to, čo máte najradšej, sušené paradajky či šunku.
Základom je chlieb, ktorý opečieme na sucho na panvici.  Potom si pripravíme pomazánku z avokáda, ktorú tvorí avokádo, olivový olej, citrón, čierne korenie, soľ. Môžete pridať aj listy špenátu, rajčiny alebo cesnak. Všetko spolu rozmixujeme do hladka a natrieme na opečený chlieb. Ozdobíme vajíčkom a tekvicovými semienkami alebo sezamom. Pridať si môžete ešte to, čo máte najradšej, sušené paradajky či šunku.
Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Ďalšie chutné tipy ►►►