MENU
zdravy-zivot

Problémy so srdcom ohlásia aj vaše nechty! TOTO si všímajte

Brittle,Damaged,Nails,After,Using,Shellac,Or,Gel-lacquer
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Problémy so srdcom ohlásia aj vaše nechty! TOTO si všímajte

Pozrite sa na svoje ruky i nechty. O vašom zdraví môžu prezradiť viac ako si na prvý pohľad myslíte.

Ruky každého z nás vyzerajú trochu inak. Ich stav, tvar či farba môže napovedať veľa o vašom celkovom zdraví. Čo o vás prezradia tie vaše? 

Suché ruky

Je koža vašich dlaní suchá, lúpe sa a neviete ju poriadne nakrémovať. Môže ísť o prvý signál zníženej funkcie štítnej žľazy. Do krvi sa vyplavuje menej hormónov, čo spomaľuje metabolizmus. Poznáte to podľa toho, že vás môže trápiť dlhodobo ospalosť, zimomrivosť alebo aj nepravidelná menštruácia.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor