MENU
zdravy-zivot

Roztápate sa od tepla? Tieto kombinácie vás osviežia lepšie než bazén

Ilustračné foto
Zdravý život

Roztápate sa od tepla? Tieto kombinácie vás osviežia lepšie než bazén

Na leto sú ako stvorené! Reč je o kombinácii byliniek z vašej záhradky a čerstvého ovocia. Ak máte chuť experimentovať a vniesť do starých zvykov trochu nového závanu, teraz je ten správny čas!

Bylinky najrôznejších chutí už dávno nepatria výlučne do varenia alebo šalátov. Ich liečivá sila, výrazná vôňa a podmanivá chuť si zaslúžia miesto takmer kdekoľvek. Nápoje, dezerty či zmrzliny nevynímajúc.

Originálne príchute pre vaše ikonické drinky

Pitný režim je pre správne fungovanie organizmu naozaj kľúčový. Jeho dodržiavanie však môže byť náročné aj preto, že vám čistá voda jednoducho nie je po chuti? Práve v tomto momente vstupuje do hry SodaStream s originálnymi príchuťami Mirinda a Mirinda light, 7UP a 7UP free či Pepsi alebo Pepsi Max. Vo výhodnom megapacku dostanete prístroj, bombičku, fľašu, 440 ml príchute Pepsi Max a všetky ostatné príchute v ochutnávkovom balení.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream

Súhra ovocia a čerstvých bylín

Neskúšali ste? V lete je ideálny čas. Využite postupne dozrievajúce ovocie, zeleninu spolu s čerstvými bylinkami od výmyslu sveta. Experimentovanie nepozná hranice, preto sa nebojte osvedčené kombinácie preniesť nielen do limonád, drinkov s originálnymi príchuťami SodaStream, zmrzlín, nanukov či dokonca dezertov.

TIP: Pripravte si aj ľad s obľúbenými bylinkami a s príchuťou Pepsi, Pepsi Max či 7UP alebo 7UP free. Vaše ľadovo osviežujúce nápoje budú dokonalé!

Stávka na istotu

Kúsky melóna, limetkovú šťavu a ľad zalejte ľadovou perlivou vodou s príchuťou SodaStream 7UP a ozdobte vetvičkou rozmarínu.Kúsky melóna, limetkovú šťavu a ľad zalejte ľadovou perlivou vodou s príchuťou SodaStream 7UP a ozdobte vetvičkou rozmarínu.
Kúsky melóna, limetkovú šťavu a ľad zalejte ľadovou perlivou vodou s príchuťou SodaStream 7UP a ozdobte vetvičkou rozmarínu.
Zdroj: shutterstock

Ešte stále hľadáte overené kombinácie, alebo ste jednoducho na niektoré z nich neprišli? Z jedného balenia originálnych príchutí SodaStream pripravíte až 9 litrov vášho obľúbeného nápoja, navyše si vďaka SodaStreamu pripravíte aj perlivú vodu, sýtenú presne podľa vašej chute. To všetko bez nutnosti vláčenia a skladovania plastových fliaš a ich následného recyklovania. Nechajte sa inšpirovať zaujímavými kombináciami, ktoré celkom určite pošteklia chuťové poháriky.

  • Jahody - limetka – bazalka – SodaStream Mirinda
  • Citrón – uhorka – tymián - SodaStream 7UP
  • Maliny – citrón – rozmarín – SodaStream 7UP free
  • Černice – limetka – koriander – SodaStream Mirinda light
  • Marhule – levanduľa – rozmarín – SodaStream Pepsi
  • Melón – zázvor – rozmarín – SodaStream Pepsi Max
  • Melón – citrón – mäta – SodaStream 7UP, SodaStream 7UP free
  • Pomaranč - čučoriedky – bazalka – SodaStream Mirinda, SodaStream Mirinda light

V spojení s voňavými bylinkami vzniknú kombinácie, ktoré budú u vás doma všetci milovať. Mirindu kombinujte s bazalkou, 7UP s medovkou aj mätou a do Pepsi pridajte kúsok voňavého tymiánu. Ešte stále nemáte dosť? Na FB SodaStream Slovakia nájdete ďalšie inšpirácie a poslať môžete aj tú svoju!

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Trápi ma vysoký tlak a mám aj astmu. Môžu diagnózy spolu súvisieť?

Artériová hypertenzia takmer u 90 % pacientov nemá jednoznačnú príčinu. Pľúcna astma je chronické zápalové ochorenie, ktorého príčina je zvyčajne známa. Ukazuje sa, že súvisí so zvýšeným výskytom kardiovaskulárnych ochorení. Zápal ako príčina artériovej hypertenzie nie je na prvý pohľad zvyčajný, ale viaceré vedecké štúdie potvrdili význam mierneho chronického zápalu vo vývoji metabolického syndrómu, aterosklerózy a obezity. Vedci skúmajú viacero génov, ktoré sa vyskytujú pri oboch ochoreniach. Výsledky ich výskumov by mohli v budúcnosti byť základom na presnejšiu liečbu oboch ochorení. Neliečená alebo neuspokojivo liečená astma aj hypertenzia môžu mať po rokoch za následok poškodenie a oslabenie funkcie srdca. Nepíšete, či sa na vysoký krvný tlak liečite, ale podľa vysokých hodnôt, ktoré uvádzate, usudzujem, že nie. Čo najskôr navštívte všeobecného lekára, ktorý začne s liečbou. V prípade, že hodnoty tlaku budú napriek liečbe nevyhovujúce, pošle vás na vyšetrenie k internistovi alebo ku kardiológovi. Pretrvávanie vysokých hodnôt krvného tlaku napriek liečbe by mohlo poukazovať na sekundárnu hypertenziu, ktorú je potrebné čo najskôr potvrdiť alebo vylúčiť.

čítať viac

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor