MENU
rodina-a-tehotenstvo

Rozpumpujú vášeň a upokoja myseľ. Skúste TIETO prírodné afrodiziaká

V prírode nájdete veľa rastlín, ktoré účinkujú ako afrodiziaká.
Zdroj: Shutterstock
Rodina a tehotenstvo

Rozpumpujú vášeň a upokoja myseľ. Skúste TIETO prírodné afrodiziaká

Niekedy potrebujete povzbudiť vaše zmysly a túžbu po partnerovi. Na to slúžia afrodiziaká, ktoré stimulujú potenciu a sexuálny apetít. Navyše pôsobia ako antidepresíva a zlepšujú náladu. A nemusíte ich nikde zháňať, väčšinu máte doma.

V každom intímnom vzťahu nastanú chvíle, keď sa páry ocitnú na bode mrazu a potrebujú nakopnúť, a stimulovať svoje pudy. Ak je to aj váš prípad, siahnite po životabudičoch a povzbudzujúcich elixíroch. Takými sú afrodiziaká, ktoré môžete použiť aj v prírodnej forme. Nájdete ich v každej kuchyni, takže po ruke ich budete mať stále. Inšpiráciu na afrodiziakálne potraviny sme čerpali na webe Dobré jedlo.

Aníz

Aníz je známy ako korenie, ale má aj afrodiziakálne účinky.Aníz je známy ako korenie, ale má aj afrodiziakálne účinky.
Aníz je známy ako korenie, ale má aj afrodiziakálne účinky.
Zdroj: Shutterstock

Z anízu si môžete pripraviť čaj alebo semienka pridať do kávy. Po vypití týchto nápojov sa vám vylúčia hormóny, ktoré spôsobia stav ľahkej eufórie a vzrušenia. 

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac

Pri sledovaní TV vidím postavy dvojmo, pomôže očný lekár?

Odporúčam vyhľadať vám očného lekára a absolvovať dôkladné očné vyšetrenie. Jeho súčasťou by malo byť aj tzv. rozkvapkanie, ktoré umožní odhaliť i skryté očné vady. Príznak dvojitého videnia však nemusí súvisieť iba s očným problémom. Môže ísť o prejav iného ochorenia, napríklad endokrinologického alebo neurologického. Nepodceňujte tento problém a začnite spomínanou návštevou oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor