MENU
zdravy-zivot

Za rok schudla 80 kg! Boj s kilami naštartovala táto zmena

Za 14 mesiacov schudla 82 kíl.

Súvisiace témy

Zdravý život

Za rok schudla 80 kg! Boj s kilami naštartovala táto zmena

Mala 146 kíl a strach z toho, či sa zmestí na stoličku v reštaurácii. Za 14 mesiacov schudla na 64 kíl. Ako vyzerá jej jedálniček dnes?

Mladej Írke sa minulý rok zmenil život od základov. Carla FitzGerald (34) schudla za 14 mesiacov neuveriteľných 82 kíl. Dnes je z nej úplne iná žena. Svoju cestu za krajšou postavou zdokumetovala fotkami na sociánej sieti, ktorými sa snaží motivovať mnohých ďalíšch. Jej príbeh zverejnil pred pár dňami britský portál Mirror. 

Pred viac ako rokom vážila Carla skoro 150 kíl. Každodenné povinnosti boli pre ňu doslova bojom. „Parkovala som vždy blízko obchodov, pretože som nevládala chodiť ďaleko a chôdza po schodoch ma vyčerpávala.“ Mladá žena sa hanbila ísť aj do reštaurácie, bála sa totiž trápnej situácie, že by sa nezmestila na stoličku. Cesta na dovolenku lietadlom bola pre ňu v tom čase doslova nočnou morou.

Dnes je z nej úplne iná žena.Dnes je z nej úplne iná žena.
Dnes je z nej úplne iná žena.
Zdroj: Instagram@halfofcarla

Viac fotiek z jej premeny nájdete vo FOTOgalérii článku. 

Aj keď vyskúšala viacero diét, žiadna jej natrvalo nepomohla. „Celý život som zápasila so svojou váhou a mala som problémy s príjmom potravy," hovorí tridsiatnička. Rozhodla sa preto zveriť do rúk odborníkov, ktorí jej diagnostikovali závislosť od jedla. Denne bola schopná zjesť aj 5 000 kalórií.

„Neustále som myslela na to, kedy sa opäť najem. Počas obedných prestávok v práci som jedla tisíce kalórií. Každý deň som ich skonzumovala asi 3 000 až 5 000." spomína si. Carla absolvovala niekoľko terapií, po ktorých si uvedomila, že jej telo nie je nepriateľom a môže svoj život zmeniť k lepšiemu.

Efektívny lockdown

S redukciou hmostnsti začala v januári minulého roku. Rozhodla sa, že nebude iba chudnúť, ale že chce úplne zmeniť životný štýl. „Začala som s kaloricky kontrolovanou diétou a každý deň som aspoň jednu hodinu venovala pohybovým aktivitám. Najprv to bola chôdza." 

Zdravá a vyvážená strava v kombinácii s pravidelným pohybom jej pomohli k neuveriteľným výsledkom. „Cítim sa oveľa lepšie. Prvým víťazstvom bolo, keď som si mohla dať nohu cez nohu a navliecť si ponožky v stoji," teší sa mladá žena. 

Odkedy schudla viac ako polovicu svojej hmotnosti, už si nerobí starosti z toho, či sa zmestí na stoličku v reštaurácii alebo sedadlo v lietadle. Kompletne zmenila šatník a dnes si môže obliecť aj ktátke sukne či obtiahnuté tričko. „Konečne sa cítim ako žena, ktorou som vždy chcela byť."

Ako vyzerá jej jedálniček?

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na oku sa mi urobila bublina. Lieky ani kvapky nepomohli. Čo mám robiť?

Stretla som sa s tým, že pacienti hovorili o bubline v oku. Išlo napríklad o drobnú cystu pod spojovkou, alebo o jemné nadvihnutie spojovky vo forme hrčky, ktoré spôsobilo nahromadenie tukových látok pod ňou - často tesne na okraji rohovky zo strany od nosa.
Po operácii sietnice môže lekár vložiť do oka bublinu plynu, ktorá vytvára plynovú tamponádu. Pri zmenách sklovca zase pacienti popisujú, že vidia pohybujúce sa mušky, čiarky, vlákna, pavučiny. Niekedy sa uvoľní zadná časť sklovca z miesta, v ktorom je prirastený k sietnici - napríklad na periférii oka, v okolí terča zrakového nervu či v okolí centra sietnice. Hlavne ten z okraja terča zrakového nervu vnímajú pacienti intenzívne a niekedy ho popisujú ako krúžok alebo chumáč.

Keďže som vás nevyšetrovala a nemám k dispozícii viac dát, nemôžem sa bližšie k vášmu problému vyjadriť. Odporúčam vám poradiť sa s ošetrujúcim lekárom alebo s iným odborníkom. Bez vyšetrenia priamo v ambulancii to však nepôjde.

čítať viac

Ako si chrániť vagínu v kúpeľoch pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií. Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky.

Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor